Ви зараз переглядаєте МУЗЕЙ МАДАМ ТЮССО: МУЗЕЙ ВОСКОВИХ ФІГУР В ЛОНДОНІ

Музей Мадам Тюссо створює свої знамениті воскові фігури протягом більш, ніж 150 років, а для того, щоб в його колекції з’явився двійник чергової знаменитості, необхідно близько 4-х місяців злагодженої й копіткої роботи цілої команди фахівців. Нумо дізнаймося більше про Музей воскових фігур в Лондоні.

Музей мадам Тюссо: історія

В районі Мерілебон, в Лондоні, знаходиться легендарний музей мадам Тюссо, найзнаменитіша у світі галерея постатей з воску. У світі відкрито понад двадцять філій в найбільших містах світу.

Читайте також: МУЗЕЙ ПІДВОДНИХ СКУЛЬПТУР: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МУЗЕЙ МУЗА

музей мадам Тюссо
Музей Мадам Тюссо в Амстердамі

Засновником музею є Мадам Марі Тюссо, яка народилася в 1761 році. Її батько належав до родини відомих на весь світ катів Гросхольтц, проте він вже не займався таким ремеслом і в основному робив гравюри. Однак після смерті батька мати Марії вдруге вийшла заміж за Ф.Кюртюса, який в той час займався модними фігурками з воску, що і стало початком історії знаменитого музею.

Першою фігурою, яку Тюссо зробила в 16 років на замовлення, був бюст Вольтера, а пізніше портрети Руссо і Франкліна. Королівське подружжя гідно оцінило талант юної дівчини, і Марія провела десять років у Версалі, удосконалюючи своє вміння. Але пізніше грянула революція, і від розстрілу дівчину врятувало лише звучне прізвище родини катів, що пізніше дозволило співпрацювати з владою. Що цікаво, у в’язниці, куди Марія потрапила після страти монархів, була Жозефіна Богарне, яка пізніше стала коханкою Наполеона і французькою імператрицею.

Читайте також: МУЗЕЙ ЛУВР В ПАРИЖІ: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЛУВР

музей мадам Тюссо
Музей мадам Тюссо в Лондоні

Вийшовши заміж за інженера Ф.Тюссо, через вісім років вона розлучається, залишивши собі відоме прізвище і двох синів. Незабаром після цього Марія переїжджає в Англію, де займається відтворенням з воску легендарних персонажів англійської історії, приділяючи велику увагу дрібницям, аж до вибору тканини костюмів. Англійці, які поважали власне минуле, гідно оцінили її талант, виставка стає популярною і гастролює по всій Великобританії. Особливою гордістю колекції є фігура Наполеона, виготовлена ​​ще в період революцій, яка існує до цих пір.

Музей в Лондоні був відкритий в 1835 році, на знаменитій вулиці Бейкер-стріт. На той момент мадам Тюссо виповнилося вже 75 років, проте вона продовжувала все так же старанно працювати над скульптурами з воску. Головним елементом музею стала кімната жаху, де були зібрані портрети найбільш моторошних вбивць і маніяків того часу, а також популярністю користувалася і кімната із зображенням різних видів катувань.

музей мадам Тюссо
Музей воскових фігур

Після смерті Марії Тюссо в 1850 році її справу продовжили сини, пізніше викупили будинок на Мерілебон-Роуд. У 1925 році в новій будівлі сталася велика пожежа, яка не залишила практично нічого зі старої колекції, але завдяки старим формам для воску практично всю експозицію відновили.

Зарубіжна експансія, що почалася в 1970 році, відкрила філії музею в усьому світі. Причому перший з них з’явився в Амстердамі, за ним послідувало відкриття закладів в Копенгагені, Лос-Анджелесі, Відні, Лас-Вегасі, Шанхаї, Вашингтоні, Нью-Йорку, Гонконзі і Берліні. Варто відзначити, що ще за життя Мадам Тюссо разом зі своїми приймачами створила тисячу образів відомих особистостей, серед яких особливе місце займають світові лідери, артисти, поети, спортсмени, актори, художники, а також релігійні діячі і безліч інших персонажів.

музей мадам Тюссо
Музей воскових фігур

Зараз музей воскових фігур мадам Тюссо процвітає, продовжуючи сімейну справу. В його експозиції потрапляють не тільки вбивці, але і знаменитості сучасності – музиканти, актори, політики. Завдяки широкій мережі філій можна доторкнутися до старовинної історії практично в будь-якій частині світу, але все ж найцікавіші експонати розташовані в Лондоні.

Музей воскових фігур: факти

Музей воскових фігур для багатьох людей представляє моторошне видовище, але відвідуваність його та його філій незмінно залишається на дуже високому рівні. Наостанок розповімо маловідомі та цікаві факти про музей мадам Тюссо.

Анна Марія Тюссо. Мати Анни Марії Тюссо служила економкою у лікаря Філіпа Кертисс, який робив воскові моделі для медичних установ. Згодом Марія успадкувала бізнес Кертисс. Саму мадам Тюссо також можна побачити в музеї: вона зробила власну воскову фігуру за вісім років до своєї смерті.

музей мадам Тюссо
Музей воскових фігур

Марія Тюссо перевершила свого наставника. Роботи Марії Тюссо стали настільки відомі, що Марію запрошували до двору Людовика XVI і Марії-Антуанетти, щоб вона могла викладати своє мистецтво сестрі короля. Мадам Тюссо в кінцевому підсумку дозволили зробити посмертні маски з осіб її колишніх роботодавців, коли їх було страчено під час Французької революції.

Оззі Осборн влаштував переполох в музеї. У 2010 році Оззі Осборн стояв в музеї і видавав себе за статую, лякаючи відвідувачів, які ні про що не підозрювали.

У 1940 році в музей мадам Тюссо потрапила німецька бомба. Було знищено понад 350 фігур і заготовок під них.

Фігура Гітлера в музеї Тюссо. У 2008 році відвідувач з Німеччини проскочив повз охорону музею і відірвав голову фігурі Гітлера. Німець згодом заявив, що на табличці було написано, що не можна фотографуватися зі статуями, але про те, що їм не можна відривати голови, нічого не було сказано. Також турист уточнив: його дуже турбує той факт, що Гітлер є туристичною визначною пам’яткою.

музей мадам Тюссо
Музей воскових фігур

Мати Тереза ​​не потрапила в музей воскових фігур. Музей мадам Тюссо хотів зробити фігуру Матері Терези, але вона не дала своєї згоди. Вона наполягала на тому, що її праця є набагато більш важливим, ніж її життя.

Художники беруть близько 150 замірів з тіла людини, щоб зробити з нього воскову фігуру. Іноді відомим людям, наприклад королеві Єлизаветі, потрібно позувати по кілька разів протягом багатьох років.

Розміри фігур. Всі фігури роблять приблизно на 2 відсотки більше справжніх розмірів людини. Це робиться тому, що віск “всихає” з плином часу.

Найменша воскова фігура. Найменша воскова фігура в музеї мадам Тюссо – фігурка феї Дінь-Дінь з “Пітера Пена”. Час від часу фахівці музею роблять воскові фігури казкових персонажів, наприклад Шрека і Неймовірного Халка.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь