Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ОЛІМПІК – ДИВО ПРИРОДИ В ШТАТІ ВАШИНГТОН
  • Категорія запису:США

Гостям північно-західної частини Сполучених Штатів Америки обов’язково потрібно відвідати Національний парк Олімпік, розташований в глибині однойменного півострова. Він приваблює туристів з усього світу своїми різноманітними видами. На його території проходять кілька кліматичних поясів, кожен з яких сформував свій неповторний пейзаж.

Національний парк Олімпік приваблює любителів природи, походів і пригод. На території одного заповідника можна вибрати відпочинок за смаком. Тут є тихоокеанські пляжі, дощові ліси, озера, альпійські луки і долини, стрімкі скелі й покриті снігом вершини гір.

Національний парк Олімпік

Національний парк Олімпік є природною прикрасою штату Вашингтон. Майже 95% парку займає територія дикої природи, через яку прокладено стежки й основні туристичні маршрути. Найвідоміша з них Кленова стежка, яка проходить через древній ліс, покритий мохом.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ: 10 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ

Національний парк Олімпік

Національний парк Олімпік був заснований в 1938 році президентом Франкліном Рузвельтом, в 1976 році був визнаний Міжнародним біосферним заповідником, а в 1981 році був названий всесвітньою спадщиною. До 1988 року майже 96 відсотків парку були визначені як заповідні.

Парк Олімпік знаходиться на Олімпійському півострові, регулярні дослідження якого почалися в 1885 році. Експедиція під керівництвом Джеймса Крістла в 1889 році відправилася на вивчення острова. Маршрут групи пролягав з півночі на південь і приблизно за п’ять з половиною місяців півострів був вивчений.

Національний парк Олімпік

Популярний мандрівник O’Нейл в 1890 році зважився провести свою експедицію, в цей раз група йшла зі сходу на захід. Президент Гровер Клівленд в 1897 році організував Олімпійський Лісовий Резерв і завдяки Теодору Рузвельту, його частиною став національний пам’ятник.

Загальна площа національного парку Олімпік 3735 км². Заповідник складається з трьох різноманітних екологічних систем. Щороку в період з липня по вересень, будь-який бажаючий має можливість відвідати заповідник Олімпік.

Національний парк Олімпік

У центральній частині Національного парку Олімпік знаходяться гори Олімпік, висота яких місцями досягає майже 2500 метрів. Цей гірський хребет ділить територію парку на дві частини – західну й східну.

Фактично вони є розділовим кордоном, який визначає кліматичні зони парку: в західній частині виростає тропічний ліс і випадає найбільша в країні кількість опадів, а на східній ділянці переважає сухий клімат.

Круті береги цього заповідника часто бувають оповиті туманом, а чарівний шум прибою допомагає на якийсь час забути про реальність. Ця дивовижна альпійська країна покрита зеленими соковитими луками, озерами, густими північноамериканськими лісами і мармуровими льодовиками.

Національний парк Олімпік

Природа парку Олімпік

Національний парк Олімпік має берегову лінію довжиною 117 кілометрів. Природа на цій території первозданна, що рідкість для США, оскільки зазвичай прибережні зони стають місцями елітної забудови.

Тут сформувалася своєрідна багата флора й фауна, з цілим рядом ендеміків. У парку зустрічаються 15 ендемічних видів тварин і 8 ендеміків з царства рослин, яких більше ніде в світі не можна зустріти. Серед рідкісних птахів – плямиста сова. Всі різноманітні рослинні співтовариства мирно співіснують на невеликій території парку Олімпік.

Топографія і екосистеми парку дуже різноманітні: представлені річки, озера, льодовики і узбережжя Тихого океану. У парку можна побачити приморський, гірський, заплавний, субальпійський і помірний дощовий ліс.

Національний парк Олімпік

Озера і гори – мрія любителя подорожей. Вода – одна з багатьох відмінних рис цього унікального національного скарбу. Гора Олімпус, найвища точка парку, розташована в середині гірського хребта. Річки, що течуть по схилах гір, схожі на спиці колеса.

Тут знаходиться найбільший західний червоний кедр у світі. Загальний обсяг деревини 500 м3, висота 53 м, діаметр 5,94 м на висоті 1,37 м від землі.


Ця дивовижна природна зона не залишить нікого байдужим.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь