Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ЙОСЕМІТІ В КАЛІФОРНІЇ, США
  • Категорія запису:США

Найцікавіше в США – це зовсім не переповнені й часто стандартні міста і знайомі по кінофільмах вулиці. Найяскравіші враження на своїх гостей виробляють саме природні пам’ятки. Саме через національні паркі США варто отримати непросту візу й летіти через океан.

Ця стаття про неймовірний парк Йосеміті, який входить до Великої Трійки парків США – Йосеміті, Гранд-Каньйон і Єллоустон.

Національний парк Йосеміті знаходиться на заході країни в штаті Каліфорнія. Гігантські скелі, найчистіші річки, грандіозні водоспади – краса первозданної природи в її практично незайманому вигляді просто зачаровує. Величезна кількість птахів, оленів, койотів і навіть ведмедів. При цьому ідеальні дороги, хороша туристична інфраструктура. І як підсумок – національний парк Йосеміті відвідують щорічно близько трьох мільйонів чоловік.

Національний парк Йосеміті: Історія

Творцем цієї місцевості стала сама природа. Близько 400 мільйонів років тому Північноамериканська плита накрила собою плиту Фараллон, в результаті чого й утворився хребет Сьєрра-Невада. Ерозія завершила унікальний процес, і в підсумку людство отримало унікальний об’єкт – національний парк Йосеміті – зі страхітливого вигляду скелями, глибокими каньйонами й гірськими річками.

Офіційною датою відкриття Йосеміті вважається 1 жовтня 1890 року. Вже задовго до надання комплексу охоронного статусу тут вирувало життя. У 1833 році тут з’явилися перші європейські поселенці, які швидко розрахували можливий прибуток з цього місця.

Після відкриття в 1848 році декількох золотих родовищ, сюди починають стікатися «ловці удачі», провокуючи початок легендарної каліфорнійської «Золотої лихоманки». У гонитві за грошима, шукачі золота мало дбали про збереження природних багатств, поступово руйнуючи національний парк Йосеміті. Справа доходила до кривавих протистоянь між місцевими індіанськими племенами й жадібними старателями.

Національний парк Йосеміті

У 1855 році в національний парк Йосеміті приїжджають талановитий художник Т. Айрес і його знайомий підприємець Д. Хатчингс. Захопившись красою навколишніх краєвидів, вони випускають барвисті буклети та путівники, тим самим залучаючи сюди туристів.

Слух про небачений успіху починань двох друзів швидко доходить до самих верхів, і 30 червня 1864 року виходить в світ документ, підписаний Конгресом і тодішнім президентом США Авраамом Лінкольном, який отримав назву «Йосемітський грант». Основною ідеєю постанови було створення в східній частині хребта Сьєрра-Невада громадського парку.

Національний парк Йосеміті

Для захисту цього місця, припинення вирубки рідкісних дерев і відмови від випасу худоби, в 1890 році громадський парк отримує статус національного. У 1916 році, завдяки створенню спеціальної служби, в Йосеміті були прокладені дороги й велодоріжки, побудовані кемпінги й готелі для туристів.

Визначні пам’ятки Йосеміті

Одним з найпопулярніших водоспадів, що має національний парк Йосеміті є водоспад Вернал, його висота становить 97 м. У ході пішої прогулянки Туманною стежкою можна підійти до водоспаду максимально близько і відчути на собі дрібні краплі води. Довжина стежки складає всього 2,1 км. На вершині водоспаду знаходиться Смарагдовий басейн, названий так завдяки красивому зеленому кольору його вод.

Національний парк Йосеміті

Водоспад Хорстейл. Промені західного сонця фарбують води Хорстейл в яскраво-червоний колір. Кращі краєвиди на водоспад, висота якого становить 305 м, відкриваються з вершини Ель-Капітан. Кинути виклик гранітному моноліту висотою 910 м наважуються тільки найдосвідченіші альпіністи.

Відвідувачі парку, нездатні піднятися на вершину водоспаду Йосеміті, нічого не втрачають. Верхня, середня й нижня частини величного водоспаду видно з численних оглядових майданчиків парку. Йосеміті є найвищим водоспадом США (739 м).

парк Йосеміті

Сходження на скелю Хаф-Доум – це випробування сили й духу. Схил розташований під кутом в 45⁰, молодь відноситься до Хаф-Доум із захопленням, а старше покоління – з побоюванням.

Роща Марипоса. В гаю росте понад 200 величезних древніх секвой. Найвідомішою з них є Грізлі-Джайант, чий вік оцінюється в 1500 років, що робить її найстарішою живою секвоєю світу.

Національний парк Йосеміті

Тунель в дереві Вавона був прорубаний в 1881 році для залучення в парк відвідувачів. У тунелі могли проїжджати карети, запряжені кіньми. Він навіть відображений в підручниках трьох поколінь. Дерево продовжувало зростати, незважаючи на значні пошкодження стовбура.

Тунель проіснував аж до 1969 року, коли сильний ураган зламав дерево.

Скелі парку. У величному моноліті Ель-Капітан стільки граніту, що вистачило б на будівництво трьох гребель через Гібралтарську протоку. Неподалік височіють вершини Клаудз-Рест і Хаф-Доум.

Національний парк Йосеміті

Кафедральні скелі являють собою три вершини, на яких розташовані льодовики, що живлять річку Мерсед. Лід, що заповнював гірську ущелину, колись сформував цю долину і пополірував гранітний моноліт.

Флора й фауна національного парку

Національний парк Йосеміті став домівкою 80 різних видів ссавців, включаючи гірських левів, барібалу, оленів і бабаків, а також понад 200 видів птахів, включаючи білоголових орланів і бородатих неяситей. В окремих зонах мешкають олені й бурундуки (рівнини), бабаки й пищухи (високогір’ї), каліфорнійські кролики (чапараль), співочі птахи (зарості кизилу в лісах на середній висоті).

Національний парк Йосеміті

Різноманітність рослинного світу включає в себе 1500 видів – від рожевих і білих айстр до гігантських секвой і каліфорнійських чорних дубів. Тут ростуть червоні ялини й сосни Жеффрея (ліси на висоті більше однієї милі), карликові верби й квітучі рослини (вершини гір).

В Йосеміті можна знайти 15 вимираючих видів тварин, рослин і птахів. Прикладами можуть служити червоні лисиці, емпідонакси Трейла, сапсани.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь