Ви зараз переглядаєте НАЙВІДОМІШІ В’ЯЗНИЦІ СВІТУ: ТОП-5 МІСЦЬ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ
  • Категорія запису:Най-най

У них відбували покарання найнебезпечніші злочинці людства, проводилися страшні тортури Й страти. Деякі в’язниці сьогодні відомі у всьому світі, їх назви давно стали іменами загальними. Серед всесвітньо відомих в’язниць є унікальні історичні об’єкти, які тепер становлять велику цінність з архітектурної точки зору. Деякі в’язниці давно припинили своє існування і нині перебувають в запустінні, а в інших і зараз продовжують утримувати ув’язнених. В матеріалі розповімо детальніше про найвідоміші в’язниці світу.

Найвідоміші в’язниці світу

Особливо цікавими для мандрівників є спорожнілі історичні в’язниці, а також ті, в яких були відкриті тематичні музеї. Останні настійно не рекомендується відвідувати людям зі слабкою психікою, адже організатори таких музеїв постаралися донести до їх майбутніх відвідувачів весь жах подій минулих років. До вашої уваги найвідоміші в’язниці світу.

В’язниця Алькатрас, США

З неї неможливо втекти, її оточують тонни крижаної води й непроглядні містичні тумани, в ній всіх ув’язнених позбавляють імені, особистості, зв’язків і колишніх заслуг. Там не виправляють – там карають. Всі ці слова про найзнаменитішу в’язницю – Алькатрас.

Читайте також: ВІДОМІ МОСТИ ТА ВІАДУКИ СВІТУ: ВРАЖАЮЧИЙ ТОП-7

Найвідоміші в'язниці світу
Алькатрас. Найвідоміші в’язниці світу

Ця в’язниця виникла в США під час кримінального розгулу й гангстерства в 30-х роках минулого століття – в цілях залякування. Знаходиться на невеликому острові в затоці Сан-Франциско, займаючи практично всю його площу. Від острова до найближчого берега 2,5 км крижаної води з безліччю течій, що позбавляє всіх її в’язнів шансів на успішну втечу. Однак ця відстань дозволяє ув’язненим чути з сусіднього берега шум найближчого мегаполісу, бачити його вогні, які так ваблять, і цей привид свободи мучить їх ще більше, ніж сама ізоляція.

Багато хто зважувався на втечу, проте жодна з 14 спроб не була визнана успішною: когось помічала й розстрілювала численна охорона (12 перевірок та перекличок в день не дозволяли зникнути непомітно), когось поглинали безжальні хвилі.

Читайте також: КРАЩІ ПАРКИ РОЗВАГ У СВІТІ: 5 ПАРКІВ, ДЛЯ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ

Найвідоміші в'язниці світу
Алькатрас. Найвідоміші в’язниці світу

Серед ув’язнених відбував покарання і знаменитий мафіозі Аль Капоне, який працював там простим прибиральником до тих пір, поки його не поранив ножем сусід по камері. Як і інші ув’язнені, Аль Капоне втратив в цій в’язниці залишки здоров’я: через сифіліс стала погіршуватися пам’ять, потім його розбив інсульт, після чого хворим, паралізованим, жалюгідним і розчавленим в’язницею він був відправлений доживати свій вік на свободу, де незабаром помер.

Багато ув’язнених божеволіли в цій в’язниці, дехто намагався накласти на себе руки. Проіснувавши трохи менш ніж 30 років, в’язниця Алькатрас в 1960-г була закрита через ненадійність будівлі, яку зіпсував морський вітер. Зараз там музей, який приваблює щорічно понад мільйон туристів.


Лондонський Тауер, Великобританія

Лондонський Тауер – один з головних символів Великобританії, який займає особливе місце в історії англійської нації. Ця фортеця була побудована на березі Темзи Вільгельмом I в якості оборонної споруди та для здійснення контролю за країною. Пізніше, при Річардові Левове Серце, було зведено ще кілька веж і ряд фортечних стін.

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

Найвідоміші в'язниці світу
Лондонський Тауер. Найвідоміші в’язниці світу

Першого в’язня Тауер прийняв в 1190 році, проте в якості в’язниці він використовувався тільки для людей благородного походження, свого часу в’язнями Тауера були королі Шотландії й Франції та члени їх сімей.

Незважаючи на те, що в Тауер були заточені тисячі в’язнів, тільки для п’ятьох смертна кара була приведена у виконання в стінах фортеці.

Понад 500 років Тауер був відділенням королівського монетного двору. Крім цього, в Тауері зберігали державні та юридичні записи, а також виготовляли й зберігали зброю та військове спорядження для короля і його армії.

З самого заснування Тауер і його в’язні охоронялися палацовими правоохоронцями. Зараз вони проводять екскурсії для відвідувачів і охороняють знамениті коштовності Британської імперії в скарбниці.

Читайте також: ДАЙВІНГ НА ЗАТОНУЛІ КОРАБЛІ: 5 КОРАБЛІВ, ЯКІ ТРЕБА ПОБАЧИТИ

Найвідоміші в'язниці світу
Лондонський Тауер. Найвідоміші в’язниці світу

Є й особлива посада – Доглядач воронів на Воротах. За легендою, як тільки чорні ворони покинуть Тауер, для Англії настануть темні часи, щоб уникнути цього воронам підрізають крила.

Лондонський Тауер – музей, збройова палата, а також одна з резиденцій королівської сім’ї, а про темне минуле Тауера нагадує лише місце, де раніше був ешафот Тауерського пагорба.


В’язниця Порт-Артур, Австралія

Як не парадоксально, цю пам’ятку можна назвати найвідомішою на острові. В’язниця була зведена в той час, коли Тасманію вважали островом засуджених, – в 1830 році, й майже 20 років вона використовувалася для утримання найнебезпечніших злочинців.

Найвідоміші в'язниці світу
Порт-Артур. Найвідоміші в’язниці світу

У перші роки роботи в’язниці в ній містили тільки ірландських і британських злочинців, а після почали привозити в головну австралійську в’язницю небезпечних злочинців з усього світу. За роки існування історичну будівлю в’язниці ні разу не реконструювали, проте, багатьом будівлям вдалося зберегтися дуже добре.

В кінці дев’ятнадцятого століття в’язницю закрили, а через кілька років багато будинків тюремного комплексу були зруйновані або згоріли. Про неї складено багато легенд. Вважається, що всі нещастя, що обрушилися на це місце ув’язнення – помста її колишніх мешканців. Кажуть, що й сьогодні можна бачити привиди в темних коридорах цієї похмурої в’язниці, яка, тим не менш, користується шаленою популярністю серед туристів.

Найвідоміші в'язниці світу
Порт-Артур. Найвідоміші в’язниці світу

Під час екскурсії мандрівникам розповідають про те, що деяким ув’язненим все-таки вдалося втекти з суворої в’язниці, деякі форми втечі просто вражають своєю оригінальністю. Один з ув’язнених в спробі втечі надів на себе шкуру кенгуру, але від прицілу пильних охоронців втекти йому не вдалося.


В’язниця Maison des Esclaves, Сенегал

У Сенегалі на острові Горі знаходиться старовинна в’язниця Maison des Esclaves, яка теж відома як центр работоргівлі. Тисячі рабів пройшли через цей острів, перш ніж Франція скасувала работоргівлю в 1848 році. Maison Des Esclaves, тобто Будинок рабів – одне з небагатьох місць, де тримали тих, хто повинен був відправитися на продаж в країни Нового світу.

Найвідоміші в'язниці світу
Maison des Esclaves. Найвідоміші в’язниці світу

Будівля колишньої в’язниці відрізняється незвичайною архітектурою, своїми обрисами вона більше нагадує величезну колоніальну віллу. У будівлі збереглися навіть центральні сходи, вибудувані в формі підкови, колись по ній ступали ноги тисяч рабів. Фасад старої в’язниці пофарбований в насичений цегельний колір, що робить її зовнішній вигляд ще більш значним.

Зараз в будівлі старої в’язниці відкритий тематичний музей, головними відвідувачами якого є жителі африканських держав. Відвідують музей і туристи з різних країн світу, які бажають познайомитися з історією держави.

Найвідоміші в'язниці світу
Maison des Esclaves. Найвідоміші в’язниці світу

Під час екскурсії відвідувачам історичного музею представиться можливість побачити камери, в яких колись містили рабів, а також прогулятися по внутрішньому дворику в’язниці. Кілька сотень років тому на острові Горі було кілька в’язниць, і всі вони використовувалися для утримання рабів. Maison des Esclaves є єдиною в’язницею, якій вдалося зберегтися до наших днів.


В’язниця Ельміна, Гана

Ця дуже древня європейська фортеця, збудована в 15-му столітті, відома як місце работоргівлі, тортур і мук. Людей привозили в замок Ельміна з усього світу, але їх утримували в настільки в жахливих умовах, що багато хто не витримавши поневірянь, вмирав, і лише одиниці доживали для подальшої дороги на інший континент або для продажу іншому хазяїну. На всіх рабів в цьому приміщенні надягали важкі, величезні кайдани. Вони до крові натирали ноги, що тягло за собою появу кривавих ран, які перетворюються в гнійні виразки.

Найвідоміші в'язниці світу
Форт Ельміна. Найвідоміші в’язниці світу

Сам форт – це чотириповерхова будівля на краю континенту. Така близькість до океану робила можливою посадку рабів на кораблі, прямо через «двері, звідки не повертаються». А перед цим, раби замикалися в маленьких приміщеннях з залізними гратами, на першому поверсі, щонайменше, сотнею людей.

Верхній поверх мав великі кімнати для європейських господарів, які в будь-який момент могли вибрати собі рабиню й примусово вступити з нею у зв’язок.

У внутрішньому дворі фортеці є місце для покарання неслухняних рабів. Їх приковували за ногу до залізного ядра, який неможливо зрушити з місця, і залишали просто неба без їжі й води настільки, наскільки вони витримували.

Найвідоміші в'язниці світу
Форт Ельміна. Найвідоміші в’язниці світу

Малася на складі приміщень замку, і так звана, «камера смертників» звідки не було повернення, навіть до принизливого життя раба.

У безпосередній близькості від старовинної в’язниці розташовується багато цікавих історичних будівель, які теж буде цікаво оглянути в рамках екскурсії.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь