Ви зараз переглядаєте ВІДОМІ МОСТИ ТА ВІАДУКИ СВІТУ: ВРАЖАЮЧИЙ ТОП-7
  • Категорія запису:Най-най

З давніх-давен люди будували мости для подолання водних перешкод – річок, озер, боліт. Перші мости були побудовані кілька тисяч років тому. Тому слово “міст” не тільки найчастіше використовується, а є й найстарішим; в широкому сенсі майже всі інші споруди (естакади, віадуки та шляхопроводи) є мостами.

Відомі мости та віадуки світу

Практично будь-який міст – це складна конструкція, справжній шедевр інженерної думки. Але це не заважає йому бути красивим і неординарним, як ті зі споруд, які зібрані в нашому сьогоднішньому огляді. Розповімо про відомі мости та віадуки світу.

Візен, Швейцарія

Швейцарський віадук Візен став переможцем конкурсу Wiki Loves Monuments, який щорічно проводить знаменита інтернет-енциклопедія. Переможця обрало журі, що складається з шести міжнародних експертів.

Читайте також: КРАЩІ ПАРКИ РОЗВАГ У СВІТІ: 5 ПАРКІВ, ДЛЯ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ

Відомі мости та віадуки
Візен, Швейцарія. Відомі мости та віадуки

Мальовничий віадук в оточенні гірських вершин вже давно став одним із символів Швейцарії. Споруду заввишки 88 метрів і завдовжки 204 метри було зведено в 1909 році за проектом Хеннінга Фрідріха. Висота центрального прольоту досягає 55 метрів, що ставить віадук в один ряд з унікальними мостами, побудованими за методом кам’яної кладки. Віадук з’єднує береги річки Альбула і гармонійно вписується в навколишній гірський пейзаж. По ньому ходять потяги, що належать найбільшій і одній з найстаріших вузькоколійних залізничних компаній в країні – Ретійскій залізниці.

Меморіальний міст Майка О’Каллаган – Пета Тіллман, США

Гребля Гувера – це одне з визначних і великих споруд, спроектованих інженерами свого часу.

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

Відомі віадуки
Меморіальний міст Майка О’Каллаган – Пета Тіллман, США, Відомі мости та віадуки

Набагато пізніше, поряд з діючою дамбою Гувера, був побудований об’їзний міст, який офіційно називається “Меморіальний міст Майка О’Каллаган – Пета Тіллман”. Його висота над водою 270 м, а загальна довжина 579 м. В 2003 році почали будівництво мосту, а в 2010 його відкрили для автомобільного руху.

Зведення мосту було виконано для того, щоб розвантажити постійно зростаючий потік автомашин, з яким не справлялася магістраль, що проходила через греблю.

Гельчтальбрюкке, Німеччина

Найвищий цегляний віадук в світі (висота 78 метрів, довжина 574 метри) був побудований між 1846 p 1851 роками, при його будівництві було використано понад 26 млн цегли. Чотириповерховий міст має 29 прольотів.

Читайте також: ДАЙВІНГ НА ЗАТОНУЛІ КОРАБЛІ: 5 КОРАБЛІВ, ЯКІ ТРЕБА ПОБАЧИТИ

Відомі віадуки
Гельчтальбрюкке, Німеччина. Відомі мости та віадуки

Віадук проходить по долині річки Гельч і в даний час служить частиною швидкісної магістралі Дрезден-Нюрнберг. Незвичайний для тих часів вибір будівельного матеріалу – цегли – був продиктований близькістю великих родовищ глини, що здешевлює виробництво. Після початку будівництва проект зазнав змін через технічні труднощі. В результаті спочатку заплановані симетричні арки були замінені в центрі на одну набагато більшу арку. Однак це ще більше прикрасило міст, перетворивши його в імпозантну архітектурну споруду. Після завершення будівництва Гельчтальбрюкке став найвищим залізничним мостом в світі, а найбільшим цегляним мостом він залишається і в наші дні. У 2009 році віадук був внесений до списку історичних пам’яток інженерно-архітектурного мистецтва Німеччини.

Понте Веккьо, Флоренція

Міст Понте Веккьо входить в топ найзнаменитіших пам’яток Флоренції. Понте Веккьо був побудований в XIV столітті, він пов’язує два береги річки Арно в найвужчому місці. Переправа була тут споконвіку.

Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ

Відомі мости та віадуки
Понте Веккьо, Флоренція. Відомі мости та віадуки

Першими на цьому місці звели дерев’яний міст на кам’яних палях стародавні римляни. Споруда була зруйнована повінню в 1117 році. Міст побудували заново, використовуючи при його зведенні тільки камінь. Нова повінь в 1333 році зруйнувало і його. Знайомий нам сьогодні вигляд Понте Веккьо отримав в 1345 році. Архітектор Нері ді Фьораванти сконструював надійну, але витончену трьохарочну конструкцію.

Понте Веккьо – єдиний міст у Флоренції, що зберіг свій середньовічний вигляд. Сьогодні тут відкрито безліч ювелірних крамничок. До слова, ціни тут досить високі. На міст Понте Веккьо потрібно обов’язково помилуватися з берега. Найкращий вид відкривається з набережної або з площі Мікеланджело.

Тауерський міст, Велика Британія

Тауерський міст – один із символів Лондона. Без нього, як і без Біг Бена, не обходиться жоден візит до Великої Британії.

Відомі мости
Тауерський міст, Велика Британія. Відомі мости та віадуки

Величний міст, що зв’язує два береги Темзи, отримав свою назву за сусідство з фортецею-в’язницею Тауер. Місце, де знаходиться Тауерський міст – найважливіша транспортна артерія сучасного Лондона. Ідея побудови нового мосту народилася в 1876 році – бурхливий розвиток міських районів змусив градоначальників подумати про те, як забезпечити пішохідну і транспортну доступність берегів один. 10 років по тому комісія остаточно визначилася з ідеєю моста: по-перше, він повинен бути розвідним, а по-друге – доступним для пішоходів навіть при розведених прольотах. Ще через 8 років, в 1894 році члени королівської сім’ї урочисто відкрили Тауерський міст для пішоходів і кораблів, що прямують по Темзі. Щорічно на екскурсії сюди приходять понад 380 000 чоловік.

Міст був новаторським не тільки завдяки використанню парових механізмів і гідравліки (зараз все працює на електриці), але і дизайну. Сталеві конструкції моста облицювали портлендським каменем, надавши йому готичний стиль. Вежі моста височіють на 65 метрів – для їх створення потрібно 11 тонн металу. Загальна довжина моста – 244 метри.

Мійо, Франція

Віадук, що проходить через долину річки Тарн поблизу міста Мійо в південній Франції, знаменитий як міст з найвищими опорами в світі (до 341 метра). Для порівняння, висота Ейфелевої вежі – 324 метра. Спорудження довжиною 2,5 км було відкрито в грудні 2004 року.

Відомі мости та віадуки
Мійо, Франція. Відомі мости та віадуки

З Парижа на південь Франції ведуть чотири автодороги, найкоротший шлях до Середземного моря проходить по А75, останньою ланкою якої і став віадук. Довгий час головним недоліком цієї дороги були величезні пробки в місці перетину з річкою Тарн. Щороку під час літніх відпусток затори розтягувалися на багато кілометрів, з часом будівництво віадука над долиною Тарна стало необхідністю. Віадук стоїть на 7 опорах, кожна з яких увінчана пілонами висотою в 87 м (на них закріплені 11 пар вант). Радіус кривизни в 20 км дозволяє машинам рухатися по більш точній траєкторії, ніж якби це була пряма лінія, і надає віадук ілюзію нескінченності.

Гленфіннан, Шотландія

Віадук біля села Гленфіннан в Шотландії прославився завдяки фільму «Гаррі Поттер і Таємна кімната». Саме по цьому мосту проходив «Хогвартс-експрес», в якому юний чарівник їхав в Школу чарівництва.

Відомі мости та віадуки
Гленфіннан, Шотландія. Відомі мости та віадуки

Сьогодні в Гленфіннан шанувальників Поттера привозить паровоз, точно такий, як у фільмі, даючи можливість побачити місця, над якими пролітав літаючий автомобіль і повз які проїжджав сам Гаррі. Віадук з 21 аркою був побудований 1901 році в долині Гленфіннан між двома горами, розташованими біля озера Лох-Шив. Місцевість славиться приголомшливими пейзажами: велика кількість зелені, хмари, що лежать на схилах гір, яскрава черепиця дахів, мальовниче озеро.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь