Ви зараз переглядаєте ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО “ЗАЛІЗНУ ЛЕДІ”
  • Категорія запису:Франція

«Перша леді Парижа», «Залізна леді», «Цвях міста», «Пастушка хмар» – як тільки не називають найбільш «примітну» пам’ятку французької столиці. La tour Eiffel підноситься над Парижем вже 130 років – перші відвідувачі, завмираючи від жаху й захоплення, піднялися на неї у квітні 1889 го.

В даний час Ейфелева вежа є найбільш відвідуваною й найбільш фотографованою пам’яткою світу – щорічно вона приймає понад 6 мільйонів відвідувачів.

Серед унікальних особливостей Ейфелевої вежі – ілюзія однотонного забарвлення, насправді ж вона пофарбована в три різні відтінки кольору (найтемніший тон використовували біля основи будівлі, а найсвітліший – на вершині). Причому кожні 7 років вежу покривають 57 тоннами фарби, щоб захистити від корозії. Повна маса головної визначної пам’ятки Франції становить 10100 тонн – з такої кількості металу в наші дні можна було б звести відразу три вежі. Однак це не єдині цікаві факти про неї.

Якщо Ви цікавитеся Фрнцією, то пропонуємо також дізнатися цікаві факти про Нотр-Дам де Парі та музей Лувр в Парижі.

Ейфелева вежа: цікаві факти

Почнемо з банального – з цифр. Сьогодні висота Ейфелевої вежі становить 324 метри. Однак спочатку вона була 300,65 метри. Додаткові майже 24 метри з’явилися за рахунок установки сучасної антени на піку. Вежа транслює 4 радіоканали і 6 телевізійних.


У 1960 році аферист Девід Семс продав конструкцію на металобрухт, переконавши солідну голландську фірму, що влада доручила йому зайнятися демонтажем. Його запроторили до в’язниці, але гроші фірмі так і не повернулися.Протягом всього часу існування вежі, її продавали аферисти не менше 20 разів.

Ейфелева вежа

Щороку Ейфелева вежа збирає понад 7 мільйонів чоловік. Для публікації квитків такій кількості туристів потрібно понад 2 тонни паперу. Квиток на самий верх коштує 17 євро, до другого ярусу – 11 євро.


У 1889 році Ейфелева вежа була закінчена й відкрита на честь столітньої річниці Французької революції. У цьому ж році вона стала аркою, яка використовувалася в якості входу на Всесвітню виставку.


Ейфелева вежа має багато копій меншого розміру у багатьох містах – Лас-Вегас (США), Шеньчжень (Китай), Варна (Болгарія), Актау (Казахстан) та інших.

Ейфелева вежа

Раз в сім років на вежі освіжають фарбу – знімають стару, покривають антикорозійним шаром, і фарбують новою. Внизу колір темніший, а ближче до піку – світліше. Всього застосовується три відтінки. Колір називають КоричневийЕйфелевий – офіційно запатентований.


Є і пікантні цікаві факти про Ейфелеву вежу. Сільвен Йетман-Ейфель, який є одним з нащадків Гюстава Ейфеля, заявляє, що був зачатий в башті, оскільки його батьки провели в ній свою першу шлюбну ніч. Однак, це не достовірно, можливо, праправнук архітектора був зачатий іншої ночі, і в іншому місці.

Ейфелева вежа

Взагалі-то вежу давним-давно збиралися розібрати. Конструкція служила вхідною аркою на Всесвітню виставку і повинна була простояти всього 20 років. Але телебачення і радіо, що входили в життя людей, зажадали установки антен, і вежа стала доречною.


Городяни її прийняли не відразу. Олександр Дюма-син, Поль Верлен, композитор Шарль Гуно страшенно обурювалися «марною і жахливою», схожою на «гігантську фабричну димову трубу», спорудою. А Гі де Мопассан регулярно обідав на першому рівні вежі (нині ресторан «Жюль Верн»), запевняючи, що це єдине місце в місті, звідки її не видно.

Ейфелева вежа

У 1940 році Париж був узятий гітлерівцями. Французи зламали ліфт у вежі, і загарбники не змогли його відновити й піднятися наверх, щоб спорудити там свій прапор. Гітлер навіть наказував зруйнувати вежу через це, однак наказ не був виконаний. До кінця війни споруда залишалася незахваченою. А як тільки Париж звільнили, підйомники тут же заробили.


Цікаві факти про Ейфелеву вежу присутні і навколо її назви. Так, ця споруда могла отримати назву вежа Бьонікхаузена, оскільки саме таким було прізвище предків одного з її творців – Гюстава Ейфеля. Однак було справедливо вирішено, що німецьке Бьонікхаузен погано звучить для ніжної Франції, тому назву було вирішено взяти на прізвище Ейфеля. Сам Гюстав називав її банально трьохсотметровою вежею.

Ейфелева вежа

Ейфелева вежа взяла перше місце в списку пам’яток, які розчаровують туристів. Головна скарга – занадто багато відвідувачів.


Смертельний стрибок з французької 300-метрової сталевої мадмуазель займає третє місце у світі за способом самогубства. Це понад 17 випадків на 1 000 людей. Незважаючи на різні обмеження й захисні споруди, випадки суїциду бувають, і останній був в 2012-му. І був навіть один щасливий випадок, коли жінка, яка вирішила звести рахунки з життям, стрибнула з вежі, й потрапила прямо на дах автомобіля, залишилася жива, і пізніше зіграла весілля з власником пошкодженої машини.

Цікаві факти про Ейфелеву вежу

Вартість вежі оцінюється в більш ніж 400 мільйонів євро. В облік взято розташування спорудження, прибутковість та інші показники.


А 8 квітня 2007 р. Ейфелева вежа і 34-річна американка Еріка Лабрі з Сан-Франциско … зіграли весілля. Влада шлюб не визнали, але ім’я наречена змінила і стала Ерікою Ла Тур Ейфель.


Ейфелева вежа стійка до вітру завдяки своїй унікальній впізнаваній формі. Її верхівка відхилялася на 12 см при найсильнішому урагані в 180 км / год. Зате вона легко піддається перегріву – при впливі сонячного світла метал нагрівається, розширюється і пік відхиляється на 18 см.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь