Традиційна кухня Франції справедливо вважається найбільш вишуканою у світі. Нею захоплюються справжні гурмани. Про неї сказано й написано дуже багато. Тому ми вирішили звернути увагу туристів на особливості французької кухні й традиційні страви Франції.
Традиційна кухня Франції
Традиційна кухня Франції вважається вишуканою й задає тон іншим кухням світу. Особливості французької кухні формувалися зі страв тих територій, які Франція приєднувала до своїх земель. Соуси, сири, прованські трави, супи-пюре, фуа-гра, найсмачніші десерти – все це складові частини кухні Франції.
Читайте також: КОРЕЙСЬКА КУХНЯ: ОСОБЛИВОСТІ, ПОДАЧА Й КОРЕЙСЬКІ СТРАВИ
Незалежно від матеріального й соціального становища їжа відіграє дуже важливу роль в житті французів. Французькі кулінари традиційно готують тільки з найсвіжіших інгредієнтів, прагнучи зберегти всі особливості продукту після теплової обробки.
Традиційна кухня Франції практично не використовує молочні продукти. Виняток становить сири.
В країні виробляються десятки найрізноманітніших сортів сиру з козячого, коров’ячого та овечого молока. Французи майже не вживають в їжу крупи.
Традиційна кухня Франції знаменита не тільки своїми вишуканими та простими стравами, а й винами – бордо, бургундське, шампанське, коньяк.
Читайте також: ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ КОРЕЇ: 10 СТРАВ, ЯКІ НЕОБХІДНО СКУШТУВАТИ
Жителі країни дуже люблять свіжі овочі та фрукти. Популярними є страви зі шпинату, різних видів капусти, баклажанів, картоплі, квасолі, томатів, артишоків, спаржі, цибулі-порею.
Традиційна кухня Франції зазвичай використовує нежирні сорти м’яса: баранини, телятини, курки й дичини. Крім традиційних теплових способів обробки французи часто готують м’ясо на вугіллі або відкритому вогні.
Почесне місце в меню відводиться морепродуктам і стравам із риби. При приготуванні м’ясних і рибних страв обов’язково використовуються алкогольні напої – коньяк і вино, які надають неповторний аромат і специфічний присмак.
Головною особливістю, якою відрізняється традиційна кухня Франції, є наявність декількох сотень різних соусів. Використання соусів допомагає посилювати смак навіть звичайних страв. Якщо у француженки в холодильнику стоїть бульйон, їй не важко буде на швидку руку приготувати оригінальний соус до основної страви.
Читайте також: СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФРАНЦІЇ: ФРАНЦУЗЬКА СІМ’Я ТА ЇЇ ЗВИЧАЇ
Що їдять французи на сніданок, обід і вечерю
На сніданок французькі господині часто готують омлети з грибами, шинкою, сиром і великою кількістю зелені. Також більшість жителів країни вважають за краще з ранку апельсиновий сік, свіжий багет, масло, джем, зернові пластівці, йогурт, гарячий шоколад і, звичайно, кава. Французи – справжні кавомани й не уявляють собі початок дня без цього напою, що бадьорить.
Всупереч загальній думці, французи не так часто їдять на сніданок круасани, оскільки ця випічка дуже калорійна.
Сучасні жителі французьких міст найчастіше обідають поза домом. Обід зазвичай складається з першої й другої страви, і сиру або фруктів на десерт.
За вечерею зазвичай збирається вся родина, тому на стіл виставляється велика кількість різноманітних страв – м’ясних, рибних, різних салатів, овочів і фруктів.
Улюблені напої французів
Франція є одним із фаворитів у виробництві вин. Самі французи не уявляють собі повноцінну трапезу без вина, але останнім часом його споживання значно знизилося. Швидше за все, це сталося через те, що багато жителів Франції завантажені роботою й не можуть собі дозволити вдень розслабитися з келихом вина.
Найбільшою популярністю в країні користується сухе вино, яке також використовується для приготування соусів, маринадів і випічки. З міцних напоїв жителі країни вибирають коньяк, абсент, кальвадос.
Молоді французи віддають перевагу пиву. Під час прийому їжі на столі у французів обов’язково присутня мінеральна вода. На сніданок багато хто обирає свіжовичавлений апельсиновий сік.
Особливості французької кухні по регіонах
Французи відомі у всьому світі як гурмани, на цьому й будувалася традиційна кухня Франції. Вони цінують кулінарні шедеври, тому назвати їх просто любителями добре поїсти не можна. Цікаво, що практично в кожному регіоні Франції існують власні особливості кухні.
Щоб визначити гастрономічну душу Парижа, для початку його потрібно порівняти з величезним селом, в якому зібралися кращі фахівці всіх регіонів цієї незвичайної країни. У кожному кварталі є свої ринки, магазини й ресторани, де ви зможете знайти всі французькі продукти.
Відчувши унікальну паризьку атмосферу, і, відвідавши всі ці місця, починаєш розуміти, що Париж, мабуть, єдина світова столиця, яка остаточно не розірвала зв’язок із сільською місцевістю. Париж – це ще й столиця ресторанів. Тут буквально на кожному кроці зустрічаються бістро зі стейками, винні бари та булочні з круасанами й шоколадною начинкою, які інколи їдять на сніданок.
Регіон Ельзас, що є сусідом Німеччини, відомий любов’ю до німецьких страв. Тут можна насолодитися тушкованим зайцем, солоною капустою – цю нарізану тонкими скибочками квашену капусту пропонують з величезним асортиментом шинки, сосисок і копченого сала.
Однак є і самобутні страви, наприклад півень у вині або сир Мюнстер. У Нормандії багато фруктових садів, тому традиційним десертом в цьому регіоні вважається яблучний пиріг. Одним з найпопулярніших напоїв є сидр.
А знамениті ельзаські ніжки, які варять 40 годин, буквально тануть у роті. Тут також величезний вибір сирів і чудових білих вин.
Ліон – це не тільки історичне, але і дуже красиве місто, яке вважається гастрономічною столицею Франції. У цьому місті панують дрібні торговці, які продають у своїх магазинах величезний асортимент ковбас, сосисок, сардельок і безліч інших готових страв.
В Ліоні обов’язково варто відвідати бістро та брассері й покуштувати такі страви як телячий бланкет, андует, кнелі зі щуки, смажене курча, річкову рибу й телячу голову. Звичайно, всі ці делікатеси не поліпшать вашу фігуру, зате принесуть масу задоволення.
Бретань – головний постачальник морепродуктів. Тут турист зможе поласувати устрицями, лангустами, лобстерами, фаршированими крабами. Головним десертом вважається карамель.
Перигор – батьківщина трюфелів і фуа-гра. У жителів популярна не тільки качина печінка, а й інші частини птиці.
У Провансі ви відчуєте неповторний аромат пряних трав і оливково олії. У ваших спогадах також назавжди залишаться козячий жир, трюфелі, чудова полуниця, кондитерські вироби, солодкі й ароматні дині, чебрець, базилік, лавандовий мед, а також надзвичайно ароматні вина. Тут дуже популярний рататуй, а також рибний суп під назвою буйбес.
У Лотарингії варто спробувати різноманітні солодощі. Туристам особливо подобаються ромова баба, відкриті пироги. Велику популярність має «Макарон». Це тістечко складається всього з 4 інгредієнтів – яєчного білка, мигдалю, вершків і харчового барвника. Його цікавою особливістю є те, що він вважається готовим до вживання лише через 2-3 дні після виготовлення. Дуже популярне бісквітне печиво «Мадлен». Тісто для нього обов’язково просочують ромом, що надає солодощам специфічний смак.
У Гасконі дуже цінується козячий сир Рокамадур. Також жителі регіону обожнюють волоські горіхи й масло, яке отримують з них.
У Шампані дуже популярні різноманітні м’ясні страви. Тут вам буде надана можливість спробувати величезну кількість різних ковбасних виробів. Варто звернути увагу й на численні сорти ігристих вин.
Жителі Аквітанії відомі як виробники різноманітних м’ясних продуктів з домашньої птиці. Крім того, в регіоні вирощують мідій і устриць.
Національні страви французької кухні
- Круасан. Саме з Франції прийшла до нас ця хрустка випічка з різноманітними начинками. У французів кава з круасаном є традиційним сніданком.
- Жаб’ячі лапки. Цей оригінальний французький делікатес наважуються спробувати не всі, і абсолютно даремно. Жаб’ячі лапки дуже смачні й нагадують курча.
- Равлики в часниковому соусі. Ще один унікальний рецепт французької кухні, який неодмінно вартий того, щоб його скуштувати.
- Кок-о-вен. Курча або півень в червоному вині. Один зі складних французьких рецептів, всі тонкощі якого може зрозуміти тільки професійний кухар.
- Фуа Гра. Паштет з гусячої печінки. Готують його складно, та й сировину беруть непросту, використовуючи тільки печінку спеціально виведених гусей, відгодованих на особливій дієті.
- Фондю. Сирна або шоколадна страва, приготована методом плавлення в спеціальному жаростійкому посуді какелон на відкритому вогні.
- Трюфелі. Делікатесний вид грибів, що ростуть в землі. Справжнє блюдо аристократів.
- Цибуляний суп. Суп на прозорому бульйоні з цибулею, сиром і грінками, одночасно й проста, й вишукана страва.
- Рататуй. Овочева страва з тушкованого перцю, кабачка й баклажана. Рецепти рататуя можуть варіюватися в залежності від регіону.
- Крем брюле. Ніжний крем, справжній смак якого ви зможете дізнатися тільки у Франції.
- Крепи. Хрусткі тонкі млинці походженням з Бретані. Подаються з начинкою або без неї.
- Профітролі з заварним кремом. Традиційні французькі тістечка з ніжного тіста.
Традиційна кухня Франції – це окрема популярна визначна пам’ятка країни, на яку слід виділити час і знайти свою найулюбленішу страву.
Всі особливості французької кухні не перелічити! Пробуйте, експериментуйте й сміливо вирушайте в гастрономічний тур, адже традиційна кухня Франції – різноманітна, неповторна і дуже смачна.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас