Ви зараз переглядаєте ВІННИЦЬКИЙ ФОНТАН РОШЕН – НЕОФІЦІЙНИЙ СИМВОЛ МІСТА
  • Категорія запису:Україна

Вінниця, Україна, одне з великих промислових міст, що розташоване у центральній частині країни по обох берегах річки Південний Буг. Природа щедро обдарувала тутешні ландшафти неймовірною красою. В місті розташовано безліч різних красивих парків і сквериків, де можна відпочити серед біготні по місту.

У руслі річки, на якій розташоване місто є Вінницький Фонтан Рошен. Фонтан є одним з найбільших в Європі плавучих фонтанів. Сьогодні про нього й поговоримо.

Вінницький фонтан Рошен

Незвичайна пам’ятка знаходиться в центрі Вінниці, між лівим берегом Південного Бугу і річковим островом Фестивальний (він же – Кемпа). Поруч розташована шоколадна фабрика «Рошен», що дала назву фонтану і нової набережної.

Читайте також: МУЗЕЙ ПІНЗЕЛЯ У ЛЬВОВІ – САКРАЛЬНА БАРОКОВА СКУЛЬПТУРА

фонтан рошен

Корпорація ROSHEN є спонсором проекту розважального комплексу, вона займається його технічним обслуговуванням і підготовкою до нового сезону, виділяє кошти на зимову консервацію об’єкта.

Технічні параметри фонтану Рошен:

  • довжина – близько 100 метрів;
  • ширина підстави – 75-10 метрів;
  • підйом водних струменів – до 70 метрів;
  • площа водного екрану – 720 кв. метрів;
  • водотоннажність платформи – приблизно 170 тонн;
  • кількість встановлених під водою ліхтарів – понад 550 одиниць;
  • показник звукової потужності аудіосистеми – майже 4000 Вт.

Світло-музичний Вінницький Фонтан Рошен – найбільший в Європі плавучий фонтан – споруджений в 2011 році. Фонтан Рошен являє перед глядачем потужні струмені води у супроводі світлових і лазерних ефектів, з відеопроекціями тематичних сюжетів у форматі 3D на величезний водний екран розміром 15х45 метрів, які у вечірній час злітають під різноманітну музику до висоти понад 60 метрів.

фонтан рошен

Довжина фонтану по фронту, зверненого до глядачів, становить 97 метрів. Для створення водяних струменів використовується 67 насосів різної потужності, беруть воду з річки. Конструкція фонтану дозволяє не демонтувати його перед зимою, а опускати під воду на дно річки.

Для організації такого дива, були проведені процедури розчищення дна річки, а також реконструкції всієї набережної в місті. Лазерна феєрія і світлове підсвічування, дозволяє створювати різні водні зображення, таким чином народжується цілий концерт.

Вінницький Фонтан Рошен був побудований на благодійні кошти компанії Рошен. Вінницький Фонтан Рошен став ще одним неофіційним символом міста. Фонтан також працює і в Новорічну ніч.

фонтан рошен

Як працює Вінницький Фонтан Рошен

Плавучий вінницький фонтан був побудований з урахуванням всіх необхідних технічних стандартів і зареєстрований в статусі стоянкового судна. Розробниками проекту є: німецька виробнича компанія Emotion Media Factory, київська суднобудівна фірма «АВВ-дизайн» і Вінницький проектний інститут.

Завдяки оригінальній конструкції, в зимовий період платформа ховається на дні Південного Бугу, навесні піднімається на поверхню води і залишається на плаву протягом усього сезону шоу-програм.

Баластні цистерни обслуговують 30 насосів, за фонтанні ефекти відповідають додаткові 67 насосів, які мають різну потужність. Всі вони виготовлені відомим датським виробником Grundfos. Фонтан обладнаний рухомими електропривідними системами UFO в кількості чотирьох одиниць. Кожна забезпечена чотирма десятками форсунок і має більше десяти обертових фонтанчиків. У блоки впроваджені перетворювачі частоти японського бренду Hitachi, що регулюють плавність руху мобільних елементів.

фонтан рошен

Для глядачів на набережній зроблений амфітеатр для перегляду водяного шоу, з дерев’яними лавками на кілька сот місць.

Лазерні ефекти

Важливою особливістю світломузичного фонтану є його розташування в річковій акваторії, а не в штучному басейні. Циркуляція води відбувається в природних умовах, в зв’язку з чим міські комунікації не несуть додаткових навантажень.

Для установки мультимедійного фонтану Рошен потрібно було розчищення 28 тисяч кв. метрів русла Південного Бугу. В ході робіт була проведена масштабна реконструкція 700 метрів східної частини набережної, зверненої до головної сцени світломузичного шоу.

фонтан рошен

Тут восьмирівневим амфітеатром встановили кам’яні глядацькі ряди. Для зручності їх обладнали пластиковими сидіннями. Саме звідси відкриваються кращі види на вечірні фонтанні дійства, що супроводжуються лазерними ефектами і 3D-проекціями. Щоб отримати місце, рекомендується прийти заздалегідь. Ті, хто не встиг зайняти індивідуальні «крісла», розташовуються уздовж верхнього огородження набережної або на бетонних плитах. В цьому випадку півгодинну програму доводиться дивитися на ногах або сидячи на краю набережної.

У денний час водяні струмені піднімаються під фонову музику і кожні півгодини пускаються в п’ятихвилинний танок. Вечорами ж тут проводяться цілі вистави з використанням світлових і лазерних ефектів, синхронного музичного супроводу і відео-проекцій на величезному екрані з водних бризок.

Вартість всього проекту склала 70 мільйонів гривень. На момент 2011 року ця сума відповідала 6,5 мільйонам євро. Будівництво велося 1,5 року.


У городян вже стало традицією приходити до фонтану на вечірні шоу, призначати тут дружні зустрічі й побачення. Приїжджі насамперед поспішають подивитися на світломузичну гру фонтану, а деякі відвідують обласний центр тільки заради того, щоб своїми очима побачити це мультимедійне чудо.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь