Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНУ – НЕЗАЛЕЖНУ ЄВРОПЕЙСЬКУ ДЕРЖАВУ
  • Категорія запису:Україна

Україна – незалежна європейська держава. Її територія пролягає від Закарпаття до широких донських степів, від Полісся до берегів Чорного й Азовського морів. Сьогодні розповімо деякі цікаві факти про Україну.

Цікаві факти про Україну

Відповідно до прийнятого закону про декомунізацію, всі пам’ятники Леніну на території України повинні бути знесені. Однак монумент на території одеського заводу «Пресмаш» уникнув демонтажу завдяки тому, що скульптор Олександр Мілов приробив до нього шолом і костюм з титанового сплаву, створивши перший у світі пам’ятник Дарту Вейдеру. Композицію доповнює встановлена ​​в голові Темного лорда точка доступу Wi-Fi, що роздає інтернет.

Читайте також: БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ

Цікаві факти про Україну
Цікаві факти про Україну

У Києві знаходиться музей мініатюр. Там можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з волосся людини, найменшу у світі книгу. Всі ці роботи виконані однією людиною – майстром Миколою Сядристим.


Найглибшою станцією метро у світі є київська станція «Арсенальна». Відстань від неї до поверхні землі становить 105,5 метрів. Причому наступна за нею станція «Дніпро» – наземна. Виконана вона в строгому стилі. Для прикраси використовувався білий і рожевий мармур. Станція метро «Арсенальна» була побудована в 1960 році біля будинку парламенту, і є інформація, що вона була створена в першу чергу для політичної еліти.


На території України налічується близько 5000 замків. Частина з них перетворилася на руїни, тому що вони потребували повної реконструкції. Більшість замків розташовані в західній частині України.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НЬЮ-ЙОРК: ТОП-20 ПРО МІСТО ВЕЛИКОГО ЯБЛУКА

Цікаві факти про Україну
Цікаві факти про Україну

Більше тисячі євреїв були під захистом українських релігійних лідерів під час Другої світової війни. Євреї знайшли притулок в монастирях і українських будинках.


Географічний центр Європи розташований на території України, недалеко від міста Рахів в Закарпатській області.


В Україні була написана перша у світі Конституція. Її автор – гетьман Пилип Орлик. Документ був направлений на запровадження поділу влади. У ньому викладені обов’язки та права як громадян, так і уряду.


В Україні знаходиться найдовша печера у світі – Оптимістична, яка знаходиться в Тернопільській області. Печера занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною серед печер світу. Поки вивчено 260 кілометрів підземних тунелів. Але як кажуть вчені, печера значно довше.

печери україни
Цікаві факти про Україну

Вокзальний Макдональдс в Києві займає третю сходинку найбільш відвідуваних Макдональдсів у всьому світ.


Україна є четвертою за чисельністю освідченою країною у світі. 99,4% українців старші 16 років знають, як писати, а 70% населення мають вищу освіту.


Найдовший у світі музичний інструмент – українська трембіта. Вона являє собою дерев’яну трубу довжиною до чотирьох метрів, і її мелодію чути на відстані до 10 км. Виготовляється переважно зі стовбурів дерев, в які раніше вдарила блискавка. Карпатські трембіти виготовляються з ялини європейської (смереки), і половинки інструменту скріплюються без клею щільними кільцями з ялинових гілок.


Львів вважається будинком для найбільшої кількості кав’ярень на душу населення у світі. Він налічує понад 1500 закладів.

Цікаві факти про Україну
Цікаві факти про Україну

«Щедрик» – найвідоміша пісня в усьому світі, а народилася вона саме в Україні. Англійською мовою відома під назвою Carol of the Bells, яку можна почути в новорічному фільмі “Один вдома”.


Головна вулиця Києва – Хрещатик – найкоротша у світі. Але при цьому вона також одна з найширших і мальовничих у світі.


Перша газова лампа з’явилася в Україні. Її винайшов місцевий фармацевт в магазині під назвою «Золота зірка». Зараз там розташована кав’ярня «Гасова лямпа».


Котлета по-київськи родом зовсім не з Києва. Придумали рецепт ще в 19 ст. в Російській імперії. Американці ж стверджують, що цю страву придумали вони. Адже саме курячі котлети з кісточкою були найпопулярнішими в США.

Цікаві факти про Україну
Цікаві факти про Україну

Українська мова на конкурсі в Парижі в 1934 році була визнана однією з найкрасивіших у світі. При оцінці враховувалися такі критерії як фонетика, лексика, фразеологія та структура речень.


Бджільництво в Україні є найбільшою економічною діяльністю. Понад 700 тис. осіб займаються виробництвом меду


Після аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року станція не припинила роботу. Другий енергоблок був зупинений в 1991 році, перший – в 1996, і тільки у 2000 зняли з експлуатації третій блок. Евакуйовані з міста Прип’ять працівники станції були заселені у новозбудоване місто Славутич.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь