Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-ТІТОН – НЕЗАЙМАНА ПРИРОДА США
  • Категорія запису:США

Національний парк Гранд-Тітон – це частинка незайманої природи, на південь від Єллоустонского національного парку, на північному заході штату Вайомінг. Парк є одним з найкрасивіших парків США відомий своїм приголомшливим видом на гори, мерехтінням чистих альпійських озер і багатим тваринним світом.

Гранд-Тітон піднімається до 4 км над рівнем моря, і займає площу в 130000 га, вміщуючи в собі 60 видів ссавців, понад 300 видів птахів і різноманітних риб.

А тепер детальніше про Національний парк Гранд-Тітон.

Національний парк Гранд-Тітон

Своєю назвою Національний парк Гранд-Тітон зобов’язаний гірському масиву Тітон (найвища вершина – пік Гранд Тітон, висота 4198 метрів) – наймолодшому гірському утворенню північноамериканського континенту, чий вік нараховує 13 мільйонів років. Висота і краса скель, безліч ущелин і складність альпіністських маршрутів роблять Тітон справжньою Меккою американського альпінізму.

Національний парк Гранд-Тітон

Серед загальновідомих пам’яток парку Гранд-Тітон понад 100 альпійських озер, 10 льодовикових полів і 7 прекрасних льодовикових озер. Ці озера є особливою гордістю парку: Джексон, Лі, Дженні, Брадлей, Таггарт, і Фелпс. Найбільше – озеро Джексон. Воно займає площу в 103.4 км2, максимальна глибина 134 метра.

На західному кордоні парку знаходиться національний ліс Карибу Тарг і пустка імені Джедедаї Сміта. На північний схід і схід від парку розташовуються пустки Тітон і Грос-Вентр, національний ліс Бріджер-Тітон. На південний схід від нього знаходиться Лосиний заповідник, в якому зимує зимова популяція лосів.

Національний парк Гранд-Тітон

По парку пролягла близько 100 доріг. Майже 200 миль стежок прокладено для мандрівників, які бажають насолодитися красою одного з найпрекрасніших у світі парків.

Біля самого в’їзду в парк знаходиться ще одне чарівне місце – Церква Святого Преображення. Дерев’яний зруб церкви стоїть серед рівнини, обрамлений стрімкими скелями. Двері завжди відкриті влітку, і будь-хто може подзвонити у дзвін, що висить над входом.

Кращий спосіб познайомитися з парком Гранд-Тітон – це пройти одну з його живописних трас, також там можна покататися на байдарках, розбити кемпінг, зайнятися скелелазінням і зробити багато красивих фотографій.

Національний парк Гранд-Тітон

На території національного парку Транд-Титон домінує Напівпустеля, тобто напівсухий клімат з атмосферними опадами. Тут найвологіші місяці листопад, грудень і січень. Середня температура липня 27 ° C – вдень, і 5 ° C- вночі. У січні середня температура вдень – мінус 3 ° C і вночі – мінус 17 ° C.

Історія створення

Свою назву Національний парк Гранд-Тітон отримав понад півстоліття тому. Його історія почалася в 1928 році, коли захисники навколишнього середовища вирішили розширити межі сусіда – Національного Парку Єллоустон, включивши до його території прекрасні довколишні землі.

Саме за цими, тоді ще вільним територіям проходить міграція птахів і тварин, яких і вирішило взяти під охорону керівництво Парку Єллоустон. Обидва парки об’єднані територією, відомою як Меморіальна алея імені Джона Девісон Рокфеллера.

Національний парк Гранд-Тітон

Більшість цих ідей втілилося в життя. Однак, в 1950 році 14 вересня президент Гаррі С. Трумен підписав указ, згідно з яким Національний Парк Гранд-Тітон ставав абсолютно окремою, самостійною одиницею.

Обидва парки об’єднані територією, відомою як Меморіальна алея імені Джона Девісон Рокфеллера.

Рослинний світ парку Гранд-Тітон

На території парку і ближніх територіях зростає близько 1000 видів судинних рослин. У парку перепад висот становить понад 2100 м, тому він знаходиться в декількох природних зонах: альпійські луки, дно долини, на яких ростуть змішані і широколисті ліси, субальпійський пояс Скелястих гір (ялицево-смерекові ліси).

Також недалеко від деяких річок і озер знаходяться водно-болотні угіддя. Тип рослинності в тому чи іншому районі залежить від типу грунту, сходження лавин, лісових пожеж, висоти над рівнем моря і діяльності людини.

Національний парк Гранд-Тітон

У цьому районі ліси знаходяться на висоті 3000 м, і тут поширені альпійські луки. На цій території немає дерев, але тут росте безліч мохів, лишайників, трав’янистих рослин. На землях субальпійського поясу можна зустріти м’яку сосну, білокору сосну, субальпійські ялицю і ялину Енгельмана. Поблизу озер, боліт і річок росте вільха, верба, осика й тополя. У більш посушливих районах зростає сиза псевдотсуга і блакитна ялина.

Тваринний світ

Національний парк Гранд-Тітон завжди сповнений звуками життя – ссавці, птахи, комахи й амфібії по праву вважають заповідник своєю власністю. Тут безліч великих копитних тварин, таких, як лось, олень, бізон і вилоріг. Їх сліди можна зустріти всюди – від пішохідних доріг до берегів озер.

Хижаки поводяться обережніше, віддаючи перевагу більш затишним місцям. Тому ведмедя грізлі, чорного ведмедя, вовків і пум зустріти не так легко.

Національний парк Гранд-Тітон

Національний парк Гранд-Тітон є домівкою для 61 вид ссавців. У цьому регіоні на початку 1990-х років вовк був повністю винищений, але після відновлення популяції в Єллоустоні, він іммігрував сюди. На території, що охороняється, крім вовка, мешкає ще 17 видів хижаків. Серед типових хижаків зустрічається американська куниця, койот, американський борсук, канадська видра, і іноді можна зустріти росомаху, пуму і канадську рись.

Також тут мешкають такі гризуни, як північноамериканський, американський біляк, бобер, американська пищуха, малий бурундук, бабак жовтобрюхий.

У парку можна побачити одного з найдивовижніших птахів на планеті – колібрі. Тут також мешкають лебідь-трубач, скопа, беркут, тетерів, лисий орел, сапсан і ще близько 300 видів птахів.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь