Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРЕЙТ-СМОКІ-МАУНТІНС В США
  • Категорія запису:США

США славиться своїми Національними парками й Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс тому доказ. Великі Димчасті гори Great Smoky Mountains) – це ланцюг гірських хребтів в складі Аппалачі. Ставлення американців до цього району вкрай шанобливе, майже релігійне: тут навіть на кшталт шляху паломників прокладена Аппалачська стежка, пройти по якій не проти кожен житель США. Також є менш відома історична пам’ятка США – Велика індіанська стежка війни, що знаходиться тут же, чим надзвичайно горді місцеві індіанці-черокі.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс створений в першій половині XX ст., а вік його рельєфу – більше мільярда років. Тоді цей гірський район був великий, тут і там піднімалися величні вершини. Але за такий тривалий термін лід, вітер і вода поступово зруйнували гори, а в наш час людина внесла свій вклад в справу руйнування гір, немилосердно вирубуючи унікальні незаймані ліси гір Аппалачі. Створення національного парку допомогло зберегти цей куточок Північної Америки.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс розташований в округах Суейн і Хейвуд в Північній Кароліні, а також в округах Севир і Блаунт, штат Теннессі, США. Його загальна площа складає 522 419 акрів, що робить його одним з найбільших районів на сході США, які охороняються, а також самим відвідуваним природним парком країни.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс може похвалитися більш ніж шістнадцятьма горами, висота яких понад 6000 футів. Вражаючі річки, чудові водоспади, чарівні ліси й захоплюючі пішохідні стежки – все це частина численних визначних пам’яток парку. Протягом року тут випадає рясна кількість опадів, а в більшості районів вологий континентальний клімат. Його інші області мають вологий субтропічний клімат, особливо в низинах.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ЙОСЕМІТІ В КАЛІФОРНІЇ, США

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс: флора та фауна

Дика рослинність тутешніх місць відрізняється красою і різноманітністю. Серед 130 видів зелених представників флори зустрічаються жовті берези й сріблясті липи, звичні для нас каштани, клени, дуби, тополі та буки. Але справжнє царство лісу починається в нетрях – там, де багаторічні листяні дерева стоять в обіймах епіфітів і ліан.

У міру переміщення на більш високі точки Аппалачі широколисті ліси перетворюються в хвойні хащі. І лише на висоті 1500 м над рівнем моря можна зустріти субальпійські чагарники – більше там нічого не росте. З приходом весни і аж до самої глибокої осені радують око квітучі рослини, які змінюють одне одного кожен сезон. А вологі кліматичні умови сприятливі для розмноження грибів, лишайників, мохів.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ДОЛИНА СМЕРТІ В США: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

Рясна рослинність Національного парку Грейт-Смокі-Маунтінс, площа якого перевищує 200 тис. гектарів, його спекотне літо і в цілому помірний клімат стали сприятливим середовищем проживання для величезної кількості диких тварин і рідкісних видів птахів. Примітно, що великі хижаки тут не живуть, зустрічаються тільки лисиці й червоні вовки.

Головним представником місцевої фауни визнаний чорний ведмідь. Зображення цього рідкісного виду тварини можна побачити на обкладинках літературних видань, що описують красу національного парку. Також Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс прихистив на своїй території найбільшу популяцію саламандр, яка зустрічається в Америці.

Читайте також: ЄЛЛОУСТОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК, СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

Пам’ятки Грейт-Смокі-Маунтінс

Як ми вже говорили, територію національного парку прорізає Аппалачська стежка. Цей пішохідний маршрут відмінний від інших найбільшою в світі протяжністю. При пересуванні по ньому туристи отримують можливість помилуватися привабливими лісовими й гірськими пейзажами, численними річками й водоспадами, що вказують на первозданність природи.

Але особливою популярністю серед туристів користується село, розташоване прямо на території парку Грейт-Смокі-Маунтінс, адже в ньому до цих пір проживають індіанці племені Черокі.

Огляд прилеглих околиць полегшує оглядова вежа, обладнана в найвищій точці нацпарку. Крім звичайних екскурсій, тут туристам пропонується маса розваг, таких, наприклад, як катання на велосипедах, електрокарах, верхова їзда, піші прогулянки, пікніки. Охочих пограти в гольф очікує спеціальний майданчик. Для проживання відвідувачі «Смокі» можуть вибрати будиночки в котеджних селищах заповідника, номери в готельних комплексах або комфортабельних готелях.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

Поселення, утворені в долинах серед лісів корінними жителями в XIX столітті, на сьогоднішній день офіційно затверджені як історичні райони. В їх число входять села індіанців в Кейдс-Роув, селище листопада Огла, промислове містечко під Екклтоуном і Оконалуфті – місце проведення археологічних досліджень. А занедбані кладовища й школи просто перетворені в музеї під відкритим небом. Отриманню нових знань про побут місцевих жителів, що господарювали тут в позаминулому столітті, сприяють інформаційні центри, ферма і краєзнавчий музей, розташовані на території заповідника.

Чарівний і унікальний Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс з усіма своїми мешканцями знаходиться в списку об’єктів, що охороняються американською державою. І Національна служба парків США дбає про нормальний стан і безперервне функціонування всіх паркових споруд.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

На жаль, число відвідувачів, яке зростає з кожним роком, загрожує парку погіршенням його екологічної системи. Забруднюється автомобілями повітря й сміття, залишене недбайливими туристами, – не найкращий показник людського ставлення до такого незвичайного куточку природи. Тому уряд США стурбований таким станом справ і прагне до того, щоб зберегти його красу й первозданність для нащадків.

Туризм в національному парку

Регіональний аеропорт Ешвілль в Північній Кароліні знаходиться приблизно в 60 милях на схід від входу в парк Черокі, в той час як аеропорт Макгі-Тайсон знаходиться приблизно в 45 милях на захід від входу в парк Гатлінбург.

Громадський транспорт не доступний у великих містах поруч з парком, хоча є комерційні оператори, які можуть бути найняті в Ешвіллі, штат Північна Кароліна і Ноксвіллі, штат Теннессі.

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс має три головних входи – Черокі, Townsend, і вхід Gatlinburg. Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс відкритий цілий рік, крім Різдва. Гостям рекомендується почати екскурсію по парку з відвідування туристичного центру Sugarland або туристичного центру Oconaluftee, де можна знайти книги, карти й сувеніри, а також цікаві експонати з історії, дикої природи й геології всього об’єкта.

Вхідний квиток в Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс не стягується, тому туди може піти будь-який шукач пригод. У національному парку Грейт-Смокі-Маунтінс пропонуються амфітеатри, кемпінги, стайні для верхової їзди, важкопрохідні пішохідні стежки і авто-тури, а також такі природні заходи, як рибалка, спостереження за дикою природою, нічна прогулянка, походи з гідом і різні семінари й заняття.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь