Ви зараз переглядаєте ЄЛЛОУСТОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК, СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ
  • Категорія запису:США

Сполучені Штати Америки багаті на національні парки та заповідники. Один з найпопулярніших та найкрасивіших – Єллоустонський національний парк – перший національний парк у світі. Його створили в 1872 р. на пл. 898,4 тис. га на території штатів Вайомінг, Айдахо і Монтана для охорони найбільшого у світі гейзерного району (понад 200 гейзерів, з них 60 з висотою струменя 3 м, 4 – понад 30 м; всього більше 3000 гейзерів і гарячих джерел; грязьові вулкани) з численними озерами, водоспадами 1 каньйонами.

Єллоустонський національний парк

Президент Улісс Грант призначив Єллоустоун у Вайомінгу першим національним парком в Сполучених Штатах в 1872 році. Сьогодні Єллоустонський національний парк охоплює штати Вайомінг, Айдахо і Монтана. Поїздка сюди – це втеча від міського життя в кам’яних джунглях для багатьох відвідувачів, адже парк пропонує 2,2 мільйона акрів тиші і спокою в незайманій дикій місцевості.

Це місце, безумовно, знаходиться на віддалі, але воно має сенс для дикої природи і природних пам’яток. Більшість туристів знаходять Єллоустонський національний парк приємним влітку і восени, коли погода підходить для прогулянок по парку. Проте, взимку також можна побачити безліч туристів, які приїжджають сюди, щоб оглянути визначні пам’ятки зимових видів спорту.

Вулкан в Єллоустоун

Єллоустонський національний парк відрізняється від інших парків унікальною особливістю: він знаходиться на місці стародавнього супервулкана, навколо якого останнім часом виникає чимало суперечок. Супервулкан – це не звичайна гора, а западина в поверхні землі, утворена попередніми виверженнями. Найбільші, за підрахунками вчених, відбуваються кожні 600 тисяч років, викликаючи глобальну зміну клімату і загибель живих істот.

Єллоустонський національний парк

Довгий час супервулкан вважався сплячим, але сучасні дослідження це спростували. Побоювання вчених почали збуватися на початку 2000-х років, коли на території національного парку почали з’являтися нові гейзери. Це стало прямим доказом того, що вулкан не сплячий і може вивергатися. Виверження супервулкану може привести до великої екологічної катастрофи, в наслідок якої, за прогнозами вчених, 70% території США зникне.

У 2007 році при Президентові США була створена спеціальна наукова нарада, куди увійшли геологи, сейсмологи і фахівці різних суміжних областей. Щорічно вони проводять ретельні дослідження, фіксуючи всілякі зміни, а їх виявилося чимало. Наприклад, сейсмологами був зафіксований різкий підйом грунту під заповідником.

національний парк СШАВ

У період з 2007 по 2011 рік він піднявся на 1,8 м, причому до цього підйом не перевищував 10-15 см. Також було зафіксовано зростання температури грунту і навіть виявлені нові тріщини в земній корі. Вчені ретельно вивчають і контролюють кожну нову зміну. Однак туристів інформація про вулкан лише привертає: всі прагнуть побачити парк таким, яким він є зараз: з безліччю природних красот і унікальних об’єктів.

Пам’ятки Єллоустоун

Єллоустонський національний парк популярний завдяки синтезу кількох унікальних особливостей, кожна з яких робить його привабливим для відвідування, а сукупність не дозволяє туристам проїхати мимо, будучи в США.

Єллоустонський національний парк

Геотермальні джерела парку

Єллоустонський національний парк зосереджує на своїй території безліч геотермальних джерел, різних за своєю природою. У їх числі – гейзери, фумароли (природні отвори в землі, звідки виходить пар вулкану) і грязьові вулкани. Всі вони є результатом вулканічної діяльності, що безперервно відбувається в надрах землі під Єллоустонським парком. Вони займають близько третини території заповідника й розташовані в ореолі дії так званого Єллоустонського супервулкану, який, за прогнозами вчених, може в будь-який момент почати діяти.

Єллоустонський національний парк

За статистикою, в парку розташовано більше половини всіх гейзерів планети Земля (450 з 970). Багато з них знаходяться в безпосередній близькості від доріг, що робить їх доступними для туристів. Один з найвідоміших гейзерів Єллоустоун – Old Faithful («Старий служака»). Вивергається він приблизно кожні 1,5 години, що приваблює безліч відвідувачів.

Унікальний ландшафт

Єллоустонський національний парк має унікальний ландшафт. Тут є і свій каньйон, внизу якого тече річка Єллоустоун, гірські масиви, мальовничі водоспади, річки, степи й ліси, а також озера, відомі на весь світ. На висоті в 2376 метрів в парку розташований його найбільший водний резервуар – Єллоустонське озеро, яке є найбільшим в Північній Америці.

Єллоустонський національний парк

Гранд-каньйон річки Єллоустоун має довжину понад 30 км, глибина його сягає 300 метрів. Протягом всієї річки туристів чекають запаморочливі пейзажі, яких не зустрінеш ніде в світі. Великий інтерес відвідувачів викликають Мамонтови гарячі джерела – своєрідні природні тераси з каскадами, по яких стікає гаряча вода температурою +72 градуси. На планеті вони не єдині, але ці – одні з найвідоміших, оскільки складаються з травертину – тендітної гірської породи, яка руйнується під впливом гарячої води і здатна змінювати свою форму. Звідси – численні каскади й виступи. Застигаючи, порода приймає новий обрис.

Єллоустонський національний парк

Своєрідною візитівкою парку є Велике призматичне джерело. Його постійна температура – понад 70 градусів, а площа – понад 2 км. Головна його відмінність – різнокольорові води: від яскраво-помаранчевого до темно-синього в різні пори року. Це пов’язано з життєдіяльністю у водоймі особливого виду бактерій – тих самих, що жили на Землі мільйони років тому. Взагалі, якщо поглянути на водойму з точки зору історії, то можна уявити, як виглядала поверхню нашої планети до появи на ній людини.

Флора та фауна парку

Єллоустонський національний парк має надзвичайно багате різноманіття флори й фауни: тут водяться ведмеді (в тому числі – ведмеді-грізлі), вовки, лосі, олені, бізони, навіть пуми й рисі, а також птиці та рептилії, багатьох з яких не зустрінеш більше ніде у світі.

Єллоустонський національний парк

Головне достоїнство парку в тому, що живуть вони в природному середовищі існування. Цьому сприяє широке розмаїття ландшафту: ліси, гори, рівнини, які об’єднують різних представників фауни в один ореол. Тварини відчувають себе тут у безпеці, тому вільно переходять дороги і гуляють по узбіччях, побачити їх туристам не складе труднощів.

По парку прокладено близько 2 000 км позначених стежок і доріжок для велосипедистів. Полювання та альпінізм суворо заборонені. Влітку можна також покататися на човні, взимку – на рівнинних лижах і снігоходах. Природа парку ретельно охороняється і підтримується в первозданному вигляді.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь