Італія – це колиска етруської і римської цивілізації. Італія була перша і найбільша імперія в Європі та Північній Африці, тому країна зберігає сліди великої історії й культурної спадщини. Традиції Італії відбиваються в мистецтві, архітектурі, музиці, їжі. Близько 96% населення є італійці. Всі решта – представники інших національностей. Франція, Швейцарія, Австрія і Словенія вплинули на італійську культуру, історію і формування.
Що необхідно знати перед поїздкою до Італії
Сім’я – одна з найважливіших цінностей італійського народу. У італійців прийняті часті сімейні зустрічі, вважається нормою проводити багато часу з рідними та близькими. При цьому мається на увазі не просто «осередок суспільства» з мами, тата і дітей, а широке поняття, яке включає дядь і тьоть, кузенів і кузин, дідусів і бабусь. Великі сімейні збори – не рідкість, а правило для італійців.
Італійська кухня користується не меншою популярністю. Вино, сир і макарони є важливою частиною італійських страв (див. ІТАЛІЙСЬКА КУХНЯ: 12 ЦІКВИХ ФАКТІВ ПРО ІТАЛІЙСЬКУ КУХНЮ). У кожному регіоні є свої традиційні страви. На півночі Італії найбільш поширеними інгредієнтами є риба, картопля, рис, ковбаси, свинина і різні види сирів. На півдні в страви додають помідори, які подаються як в свіжому, так і у вареному соусі, а також каперси, перець, маслини і оливкову олію, часник, артишоки, баклажани і сир Рікотта.
Католицизм – головна італійська релігія, яка формує італійський образ думок і ставлення до життя. Ватикан, розташований у самому серці Рима, є папським будинком. 90% італійців – католики. Решта 10% – це протестанти, іудеї і мусульмани.
Італія стала родоначальницею багатьох архітектурних стилів, таких як класичний римський, ренесансний, бароко і неокласика. Тут знаходиться багато відомих будівель і споруд, таких як Колізей та Пізанська вежа. Флоренція, Венеція, Рим, Ватикан відкривають двері у відомі на весь світ музеї.
Італія також стала домом для багатьох всесвітньо відомих будинків моди і брендів, в тому числі Armani, Gucci, Benetton, Versace і Prada.
Найпопулярніші свята – релігійні, такі як Різдво і Великдень. 1 листопада відзначається День святих, під час якого італійці зазвичай прикрашають могили померлих родичів квітами. 25 квітня – День звільнення, що знаменує закінчення Другої світової війни в Італії в 1945 році.
Звичаї та традиції Італії
Крім вивчення мови і вибору відповідного вашим планам регіону, знайдіть час, щоб більше дізнатися про характер місцевих жителів, про італійські свята і традиції Італії.
Як то кажуть, зі своїм статутом у чужий монастир не ходять. Тому не полінуйтеся почитати про особливості італійського менталітету, місцеві принципи та правила. Так, приїхавши в цю країну, ви зможете відчувати себе в ній досить впевнено.
Обідній час «по-італійськи» (la pennichella). Покупки в магазинах, обіди в кафе, послуги банків – в обідній час все це ви можете втратити через так звану сієсту.
Дуже багато закладів після 12 години дня в Італії закриваються, щоб співробітники могли відпочити в літню спеку. Причому це стосується не тільки приватного сектору, а й багатьох державних закладів. З полудня життя навколо ніби припиняється: зникають і перехожі, і машини, вікна будинків закриваються. Після 16 годин воно «відновлюється», магазини та інші установи знову відкриваються, а відпочилі й посвіжілі італійці готові радувати своїми товарами, послугами й привітністю до самого вечора. Більшість зачиняється тільки після 20-22 годин – так що у вас буде можливість реалізувати всі свої плани. Обов’язково запам’ятайте про таку місцеву особливість – інакше в обід ви ризикуєте залишитися з порожнім шлунком.
Майже з благоговінням ставляться італійці до їжі і кухарського мистецтва. Будучи в Італії, відвідайте хороший ресторан і повністю довіртеся місцевому кухарю. І саме блюдо, і його подача вас не розчарують. Італійці як ніхто знають сенс в хороших продуктах і спиртних напоях.
Якщо готуєтеся до поїздки в Італію, беріть з собою пристойний гардероб. У цій країні прийнято навіть в магазин ходити в красивому ошатному одязі. До багатьох закладів просто не пускають в занадто короткому, відкритому або спортивному одязі. Забудьте про недбалість: скрізь і в будь-якій ситуації тут потрібно «тримати марку».
Спілкування з італійцями
Італійці – темпераментний і товариський народ. Вони люблять проводити час в компанії, при цьому активно обмінюються думками і підкріплюють емоції активними жестикуляцією та мімікою. Не дивуйтеся, якщо під час розмови новий знайомий буде періодично плескати вас по плечу: для італійців це – абсолютно природна поведінка. Але необхідно знати, що чим ближче до півночі країни, тим стриманіше місцеві жителі. Подружитися з італійцем в перший же день там не вийде: з іноземцями в цих місцях тримаються досить насторожено і самі розмову не заводять.
Щоб не уславитися невігласом, не забувайте вітати (Buon giorno) оточуючих, входячи в магазин і залишаючи його. Якщо ви знайомитеся з італійцем, назвіть не тільки своє ім’я, але і рід своїх занять – тут так прийнято (наприклад, Марія, вчитель).
Будьте готові до того, що італійці люблять все перебільшувати (в тому числі свої можливості) і зовсім не здатні дотримуватися даних ними же обіцянок. Місцеві жителі часто забувають про взяті на себе зобов’язання і рідко вчасно їх виконують. Втім, і від вас вони не чекають, щоб ви тримали своє слово.
Також не дивуйтеся, коли італійці будуть невтомно виправляти ваші помилки в італійській мові – це піде вам тільки на користь.
Запізнення на зустріч зазвичай не вважається проступком: італієць спокійно може прийти через 10-15 хвилин після призначеного часу. У північних областях країни краще дотримуватися пунктуальність.
Будете дарувати знайомим італійцям вино, не скупіться і купіть хороше, а не «на кожен день», що люблять розпродавати по акції в магазинах. В Італії добре розбираються у винах, а про людей часто судять по першому враженню.
Карнавали в Італії
Карнавал у Венеції – найвідоміший подібний захід в Європі. Традиція зародилася в XIII столітті, карнавал проводиться щорічно в лютому і завершується до початку Великого посту, тобто за 40 днів до Великодня.
Відомий карнавал в курортному місті Віареджо в Тоскані. Свято проходить щорічно в кінці січня – на початку березня (в залежності від року дати змінюються), а основні заходи проводяться по суботах і неділях.
Карнавал і апельсинова битва щорічно проводяться в містечку Іврея в П’ємонті. Святкові заходи в Івреї починаються ще в січні незабаром після Ла Бефани, який тут замінює «День Трьох королів». Цікаво, що апельсини для лютневого бою завозять з півдня країни, з Калабрії.
В одній статті неможливо описати всі традиції Італії. Але, вже маючи хоча б мінімальні уявлення про звички місцевих жителів, вам буде простіше зорієнтуватися і пристосуватися. Все інше ви дізнаєтеся на місці.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас