Ви зараз переглядаєте А ЧИ ЗНАЛИ ВИ?.. ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКОБРИТАНІЮ

Великобританія – острівна держава, що знаходиться на заході Європи. З давніх-давен люди цікавилися Сполученим Королівством, вивчаючи його традиції й культуру. Багато хто мріє про переїзд туди. Тому ми підготували найнесподіваніші й цікаві факти про Великобританію.

Цікаві факти про Великобританію

Будь-яке знайомство починається з імені. Назва «Британія» походить від назви племені «бритти», які колись населяли острова. Пізніше, в першому тисячолітті н.е., багато представників племені бриттів переселилися до Франції, де їх поселення стало називатися Мала Британія, а їхня історична батьківщина, з якої вони прибули – Великобританія.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНУ – НЕЗАЛЕЖНУ ЄВРОПЕЙСЬКУ ДЕРЖАВУ

Цікаві факти про Великобританію
Цікаві факти про Великобританію

Британці звичні до холоду. Діти в школах довгий час ходять в одязі з тонкої тканини. Якщо побачите на вулицях Англії десь в листопаді легко одягнену людину, не дивуйтеся.

Суверенна Великобританія знаходиться на північно-західній частині Європи. Великобританія є острівною державою, яка об’єднує 4 країни: Англію, Північну Ірландію, Шотландію і Уельс.

Цілком справедливо Лондон (столиця Великобританії) входить в число найкрасивіших міст світу. Побувавши одного разу тут, ви неодмінно захочете знову сюди повернутися. Історія Лондона налічує понад 2000 років.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАНАДУ – КРАЇНУ КЛЕНОВОГО СИРОПУ Й ХОКЕЮ

Цікаві факти про Великобританію
Цікаві факти про Великобританію

Найчисельнішою нацією в Великобританії вважаються англійці. Англійці складають 4/5 частину (45 млн. чоловік) від загальної кількості населення. Іншу 1/5 частину складають: шотландці, уельсьці, ірландці.

Не знаючи основні звичаї Великобританії, можна втрапити в неприємності з владою і з місцевим населенням. Наприклад, під час розмови не потрібно торкатися особистих тем, оскільки це можуть розглядати як вторгнення в особисте життя. Також ви можете викликати до себе зневагу, назвавши ірландця або жителя уельсу англійцем. У метро або в чергах не варто починати розмову з британцями. Проживаючи в англійській сім’ї, щодня ви повинні міняти свій одяг.

Цікаві факти про Великобританію
Цікаві факти про Великобританію

Скрізь поширені пральні у величезній кількості. Британці просто-напросто не вважають прання домашньою справою, мало хто займається цим удома.

Оскільки англійці – північний народ, вони жестикулюють дуже стримано. Мало того, вони з підозрою ставляться до тих, хто при розмові махає руками. Також англійці при розмові можуть зрозуміти все сказане вами буквально, тому потрібно бути уважним до вибору слів.

Едуардом-другим був виданий указ про вилов “королівських риб” в водах Британії. Відповідно до закону, ці риби – кити, осетри, дельфіни – з появою на суші автоматично стають власністю королівської сім’ї. Він діє до сих пір.

Цікаві факти про Великобританію
Цікаві факти про Великобританію

Туристу при поїздці до Великобританії добре б зробити щеплення від менінгококової інфекції, оскільки цей вірус поширений в країні. Ті, хто вирішив відправити дитину до Англії на навчання, в обов’язковому порядку повинні зробити таке щеплення.

Багато хто в даний час вважає, що королівська сім’я шалено багата. Це не правда. Люди думають, що, маючи владу, людина може дозволити собі все що захоче, проте королівська скарбниця не нескінченна, а грошей в ній набагато менше, ніж у деяких британських бізнесменів.

У діючої королеви Великобританії цілих два дні народження. Перший – звичайний, другий же проходить заради офіційних прийомів. Єлизавета Друга править ось уже 64 роки. Це найбільший термін правління в історії країни.

Цікаві факти про Великобританію

Британія є найбільш кровопролитною державою у світі. Вони довгий час практикували геноцид; найбільше піддавалися нападу ірландці, які зараз є громадянами Сполученого Королівства. Британія була найбільш работоргівчою країною. Уряд використовував як білих людей, так і афроамериканців.

Британці люблять проводити час в пабах. У п’ятницю ввечері подібні заклади буквально забиті людьми, деякі навіть стоять на вулиці і п’ють пиво або ель, якщо їм не вистачило місця всередині.
Площу вони мають невелику, тому дуже часто за одним столом можуть сидіти люди з різних компаній.

Жителі Великобританії залежать від чаю, це всім добре відомо. Є навіть вираз “five o’clock”, що означає традиційне чаювання о п’ятій годині вечора. В даний час мало хто дотримується цієї традиції, але фразеологізм все ще в побуті.

Цікаві факти про Великобританію

І наостанок незвичайні та цікаві факти про Великобританію, які ще можуть зацікавити:

  • Британці були першими людьми, які використовували парасольки для захисту від дощу.
  • Ніхто не зможе завести домашню тварину без проходження співбесіди зі службами нагляду країни, саме тому у Великобританії практично немає безпритульних тварин.
  • У Британії найдовші у світі назви вулиць, міст, сіл.
  • Практично всі музеї у Великобританії безкоштовні для відвідування.
  • Британці створили прапор США.
  • Перші зоопарки з’явилися у Сполученому Королівстві.
  • Шнурки, знову ж таки, були винайдені британцями.
  • Перший випадок дальтонізму був описаний британським вченим.
  • Пограбування в країні визнається таким, якщо воно було скоєно під час роботи банку і при наявності свідків.
  • Англійське таксі – найдорожче у світі.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь