Ви зараз переглядаєте ЯК СВЯТКУЮТЬ РІЗДВО В НІМЕЧЧИНІ: ТРАДИЦІЇ ТА ЦІКАВІ ФАКТИ

Різдво в Німеччині одне з найбільш значущих свят, що нараховує численні традиції. Німці дуже серйозно ставляться до цього часу, і починають готуватися до нього заздалегідь. Розповідаємо детальніше про Різдво в Німеччині: святкування, цікаві факти та звичаї.

Як святкують Різдво в Німеччині

Святкова лихоманка, присвячена Різдву і Новому року, починається тут задовго до перших холодів. Вже у вересні багато магазинів викладають на полиці традиційні зимові солодощі та святкову атрибутику: наприклад, спеціальні різдвяні календарі.

З допомогою адвент календарів передчуття свята розтягується на весь грудень: на кожен день місяця до Різдва розраховане одне віконце, мішечок або скринька, в якій заховані цукерки або невеликі подарунки – шкарпетки, рукавички, гумки для волосся, олівці. Мами і бабусі збирають такі календарі для дітей і онуків, закохані – одне для одного. Це захоплююче заняття, що дає можливість в черговий раз нагадати дорогим людям про свої почуття.

Різдво в Німеччині

Читайте також: ЛАПЛАНДІЯ – СЕЛО САНТА КЛАУСА (ЙОУЛУПУККІ)

Щонеділі грудня в німецьких будинках на різдвяному вінку запалюється нова свічка. У Святвечір їх повинно бути вже чотири, тоді ж підходить останній термін для прикраси ялинки.

Крім хвойної красуні обов’язковою атрибутикою Святого вечора є куточок з зображенням сцени народження Христа. Таку композицію часто можна побачити і на різдвяному ярмарку, куди ходять щоб поспілкуватися, випити глінтвейну з друзями, прикупити ялинкових прикрас та в’язаних светрів зі смішними написами.

Що їдять на Різдво в Німеччині

Різдво в Німеччині проходить у вузькому сімейному колі. Часто люди йдуть до церкви – навіть якщо весь рік не славилися старанними прихожанами – і на кладовище, щоб відвідати покійних родичів. Вдома батьки і діти читають та розповідають різдвяні історії, співають пісні, грають в настільні ігри та обмінюються подарунками.

Вечеря, як правило, скромна, напередодні Різдва багато готувати не прийнято – до 50-х років минулого століття Святвечір був часом поста. Тому на столі досі часто можна побачити рибу – запечену або у вигляді салату з солоного оселедця і картоплі. В останні роки популярність завоювали смажені ковбаски з кислою капустою, з гарячих напоїв – фруктовий пунш і глінтвейн, на десерт – печиво з корицею і мускатом та м’які пряники.

Різдво в Німеччині

Традиційні різдвяні подарунки

Святий Ніколаус – німецький аналог діда Мороза – проходить по містах і селах в ніч на 6 грудня. У начищені черевики слухняних дітей він кладе фрукти і цукерки. Безпосередньо в Різдво діти теж отримують подарунки, тут думки розходяться: одні батьки кажуть, що Ніколаус йшов назад на північ заглянув ще раз, інші посилаються на американського Санта-Клауса і його оленів.

У новорічну ніч настає третя хвиля презентів – німці обмінюються невеликими сувенірами і талісманами: свинками з марципану, брелоками у вигляді конюшини, зображеннями сажотруса, який приносить щастя.

Коли святкують Новий рік та Різдво в Німеччині

24-го грудня настає різдвяний святвечір. 25-го грудня – перший різдвяний день, а 26-го грудня – другий різдвяний день. 25 і 26 грудня в Німеччині офіційні святкові дні, всі установи і магазини закриті, сусіди ходять один до одного в гості, по вулицях бродять тільки трохи здивовані туристи.

Різдво в Німеччині

Роздягнені різдвяні ялинки, які вже відслужили своє, починають виставляти на вулицю вже 27 грудня. В цей же час дорослі діти роз’їжджаються з сімейних гнізд, щоб відзначити з друзями Сильвестр – так тут називають Новий рік. Його прийнято справляти в галасливій компанії, в натовпі, в ресторані або кафе. І якщо в Різдвяну ніч ви ніде не зустрінете ні душі, то 31 грудня все гуде від гучних вечірок і вуличних шоу, у великих містах гримлять феєрверки – найзнаменитіший з них біля Бранденбурзьких воріт у Берліні.

Зазвичай різдвяна вечеря і вручення подарунків відбувається 24-го грудня. Традиційно подарунки повинні вручатися в ніч з 24-го на 25-е грудня. Але так як багато німців люблять рано лягати спати і рано укладають спати дітей, у багатьох сім’ях обдаровування відбувається ввечері.

Цікаві факти про Різдво в Німеччині

Різдво в Німеччині відзначається з ще більшим розмахом, ніж Новий Рік, і основні подарунки даруються саме 25-26 грудня. Причому традиція дарувати різдвяні подарунки зародилася серед німців лише в XVI столітті, з подачі Мартіна Лютера Кінга.

Різдво в Німеччині

У більшості провінцій Німеччини, які в цій країні називаються “землями”, є звичай під Різдво оголошувати амністію для злочинців, які перебувають в ув’язненні за вчинення будь-яких легких, але кримінально караних правопорушень, скоєних ними в перший раз. Щороку різдвяну амністію тут отримує 1500-2500 людина, хоча в деяких землях Німеччини, наприклад, в Баварії, цей звичай на практиці не застосовується.


Для багатьох місцевих жителів Різдво в Німеччині – не просто привід не ходити на роботу, а можливість відмінно провести час. А так як Різдво в Німеччині проводять зазвичай в приємній компанії, згідно зі статистикою, через 9 місяців в країні настає пік народжуваності. У вересні тут народжується трохи більше дітей, ніж у будь-який інший місяць року.

Різдво в Німеччині

Що за Різдво без ялинки, гірлянд і інших прикрас? У Німеччині на Різдво свої будинки прикрашають всі, причому самими різними способами. Але так як не всі підходять до цього питання відповідально, іноді виникають проблеми. Кілька років тому об’єднання страхових компаній Німеччини оприлюднило результати свого дослідження, згідно з яким кожне Різдво прикраси з гірляндами і свічками стають причиною більш ніж 15.000 пожеж по всій країні. На щастя, в основному не дуже серйозних.


Німці з давніх часів славляться своєю практичністю, педантичністю і часом навіть прискіпливістю. Так, одна з місцевих компаній, що продають на Різдво ялинки, опублікувала статистику по проданим ялинкам. Відповідно до неї, середня висота різдвяної ялинки в Німеччині – 164 сантиметри, і велика частина покупців віддає перевагу деревам вище, нехай і дорожче.


У минулому на Різдво в Німеччині ялинку не ставили на підлогу, а вішали на стелю “догори ногами”. Прикрашали її при цьому приблизно так само, як і зараз. У хід йшли, крім іграшок, і солодощі, а дітям потрібно було їх зірвати з дерева. В інших країнах Європи подібний звичай теж був поширений.

Різдво в Німеччині

У нашій країні діти вранці 1 січня шукають подарунки під ялинкою. Але в Німеччині на Різдво даруються основні подарунки, а на Новий Рік німці зазвичай обмежуються солодощами та іншими дрібницями. Причому німецькі діти вранці після Різдва шукають подарунки не під ялинкою, а на підвіконні чи взутті.


Згідно зі статистикою, в Німеччині Різдво святкується в основному в колі сім’ї – цей спосіб зустріти свято віддає перевагу більш 90% німців. А ось ялинку наряджає лише близько 80%, причому три чверті всіх цих ялинок (за винятком штучних) насправді є смереками. Але ці дерева досить схожі, тому ніхто не звертає на це уваги.


У різдвяний час Німеччина перетворюється на справжню казку, тому це чудовий час для того, щоб приїхати подивитися країну і познайомитися з німецькою культурою.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Цей запис має один коментар

  1. Какало

    Omg 🗿🗿🗿🗿😎😎😎👽👽👽👽👽

Залишити відповідь