Ви зараз переглядаєте ГОРА ГОВЕРЛА – НАЙВИЩА ВЕРШИНА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
  • Категорія запису:Україна

Далеко від галасливого міста, безлічі машин і людей, в мальовничому селищі Ворохта розташувався високогірний хребет Чорногора – найвищий гірський масив Українських Карпат, до нього належить гора Говерла.

Сьогодні дізнаємося де знаходиться гора Говерла, як оргаізований підйом на Говерлу та яка висота Говерли.

Читайте також: НАЙВИЩИЙ ВОДОСПАД СВІТУ: ВОДОСПАД АНХЕЛЬ У ВЕНЕСУЕЛІ

Легенда про Прут і Говерлу

У самого підніжжя гори пробігає витік річки Прут, а на виході води зі скель утворився водоспад, висотою близько 80 м. Про річку Прут і гору Говерлу існує навіть легенда, що розповідає давню історію кохання.

За легендою жила дівчина Говерла, дочка Гірського Царя, і простий молодий хлопець Прут. Вони сильно полюбили один одного, але батько дівчини дізнався про це і щоб заборонити їх любов, вирішив заховати Говерлу і зачарувати її. Так і перетворилася дівчина в гору.

Читайте також: БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ

гора говерла

Юнак дізнався, що для того, щоб зняти чари наречену потрібно на світанку зійти на саму вершину. Гора Говерла була настільки велика, що Прут не встиг до світанку дійти, так він і присів на схилі, почавши плакати. З того часу і плаче річка Прут на схилі Говерли.

Де знаходиться гора Говерла

Географічно вершина розташована в такий спосіб: Євразія (Європа), Східно-Європейські хребти, Карпати. З точки зору адміністративного поділу вершина відноситься до країни Україна.

Гора Говерла – найвища гора та найвища точка на території України. Говерла розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, близько 17 км від кордону з Румунією, і належить до хребта Чорногора в Карпатах. Угорська назва «Говерла» означає «сніжна гора».

Гора Говерла

Висота Говерли

На сьогоднішній день гора Говерла притягує туристів і своєю історією, і своєю величністю й красою. Ви тільки уявіть, ви стоїте на висоті більше 2 км над землею (висота Говерли становить 2061 м), дихаєте справжнім гірським повітрям, а навколо вас відкриваються безмежні простори й неперевершені краєвиди природи, а вам нічого не залишається, як милуватися, насолоджуватися й отримувати задоволення від подорожі!

Підйом на Говерлу

Сходження на таку вершину як Говерла підвладне будь-якій людині й для цього їй не потрібна ні спеціальна фізична, ні технічна підготовка.

де знаходиться гора Говерла

Для підйому існує кілька маршрутів, які практично не відрізняються за складністю. Тим не менш, не забувайте, що гори є гори, висота може все ускладнити, а щодо вершин понад 2000 м, таких як Говерла, у будь-який час року можна зіткнутися з сильним вітром, низькими температурами та снігом.

Взимку гора Говерла покрита снігом і для трекінгу малопридатна, до того ж є небезпека сходу лавин. Сніг повністю сходить в кінці травня, і тоді (влітку) навіть у непідготовлених туристів є всі шанси підкорити Говерлу.

Як ми вже говорили, на гору прокладено кілька піших маршрутів (стежок). Найбільш легкий маршрут починається від бази Заросляк і знаходиться ця база на висоті приблизно 1100 м.

підйом на Говерлу

Перед вами схема маршрутів або стежок, і цей план- підйом на Говерлу оформлений на величезному щиті – це точка старту для всіх підкорювачів вершини.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь