Ви зараз переглядаєте ДІЛОВИЙ ТУРИЗМ – ОСОБЛИВОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ

З розвитком економічної системи в цілому і бізнесу зокрема став дуже затребуваний такий вид подорожей, як діловий туризм. Ще зовсім недавно про це поняття можна було прочитати тільки в спеціальних підручниках, відведених маркетингу і менеджменту, а зараз цей термін використовується повсюдно. Особливо в бізнес-колах.

Що таке діловий туризм

Під бізнес-туризмом прийнято розуміти персональні, корпоративні подорожі ділового характеру.

Діловий туризм може переслідувати найрізноманітніші цілі. Основні цілі професійно-ділового туру:

 • індивідуальні поїздки або відрядження працівників підприємств і фірм для ведення ділових переговорів і налагодження бізнес-контактів;
 • індивідуальні або групові відрядження співробітників для роботи на конференціях, відвідування ярмарків, виставок або інших туристських заходів, пов’язаних з професійною діяльністю;
 • професійне навчання або участь в програмах підвищення кваліфікації, яке може бути як індивідуальним, так і груповим;
 • перевірка успішності роботи філій і регіональних представництв організації;
 • робота з органами державного управління по отриманню різних дозволів і сертифікатів, що знаходяться в іншому регіоні або державі, і безліч інших найрізноманітніших цілей.
Діловий туризм

З кожним роком діловий туризм користуються все більшою популярністю. Пов’язано це з низкою об’єктивних причин:

 • стрімкий розвиток бізнесу;
 • розвиток науково-технічного прогресу;
 • необхідність мобільного пересування.

Саме тому велика кількість туристичних холдингів пропонує бізнесменам широкий перелік послуг в сегменті ділових подорожей. Бізнес-туризм буває декількох видів і має специфічні риси, про які ми і поговоримо сьогодні більш детально.

Зародження ділового туризму

В ближчому розумінні до сьогоднішніх реалій діловий туризм зародився на початку 19 століття. З розвитком транспортних шляхів сполучення люди стали частіше їздити в інші міста, налагоджувати ділові зв’язки. З появою поїздів і телеграфу стало більше можливостей для спілкування, люди стали більш лояльними і відкритими. Діловий туризм почав процвітати.

Діловий туризм

А з епохою розвитку літакобудування бізнес-подорожі стали просто незамінною частиною життя кожного бізнесмена.

Діловий туризм та його види

Виділяють 5 основних видів бізнес-турів:

Відвідування міжнародних виставок – найбільш затребуваний вид ділового туризму. Бізнесмени добре обізнані де і коли проходять подібні заходи. Й тому вони звертаються до бізнес-операторів вже з конкретним запитом.

Купувати квитки для поїздки на подібні заходи потрібно заздалегідь, оскільки терміни проведення заходу суворо фіксовані. Чим раніше ви звернетеся в тур-фірму, тим краще, оскільки тур-оператор (див. ТУРОПЕРАТОР І ТУРАГЕНТ: ПОНЯТТЯ, РІЗНИЦЯ, ОБОВ’ЯЗКИ) повинен вирішити масу питань, пов’язаних з організацією подорожі:

 • оформити візи;
 • купити необхідну кількість квитків;
 • вирішити питання з акредитацією;
 • підібрати готель, який буде розташовуватися в безпосередній близькості від місця проведення заходу і тд.

Ділові поїздки приватного характеру – у випадку таких поїздок терміни вильоту нефіксовані. Бізнес-партнери самостійно домовляються про зустріч і планують програму заходів. Якщо планується досить тривала подорож, то не зайвим буде проаналізувати графік культурних акцій, які будуть проводити в країні у даний період часу. Це дозволить урізноманітнити ділову поїздку.

Діловий туризм

Відвідування конгресів – терміни проведення конгресів також суворо регламентовані. Тому про квитки також варто подбати заздалегідь. Конгрес – це дуже серйозний захід, який вимагає активної участі у процесі кожного учасника заходу. Як правило виступ або доповідь на конгресі – це обов’язковий атрибут.

Відзначимо, що в даному випадку багато залежить від партнерів. Саме вони повідомляють вам про те коли, де і о котрій годині буде проводитися захід. А ви, орієнтуючись на отриману інформацію, підбираєте відповідний тур.

Конгресно-виставковий туризм вважається одним з найбільш розвинених напрямків, оскільки він пов’язаний з організацією та проведенням різних масштабних заходів, наприклад, виставок, конгресів та конференцій. За деякими даними обсяг даного виду турів становить близько 15% від загального обороту професійно-ділового туризму.

Для конгрессно-виставкових турів характерне поєднання демонстраційних і рекламних заходів, до яких відносяться виставки або ярмарки, з безпосередньо пов’язаними з професійною діяльністю конгресами і конференціями. В результаті програма конгрессно-виставкових турів, як правило, дуже обширна й різноманітна.

Науковий туризм, навіть у порівнянні з конгресовим, заслужено вважається самим вузькоспеціалізованим і специфічним.

Діловий туризм

Він умовно може бути розділений на два види:

 • участь в різного роду наукових заходах (симпозіумах, семінарах, конференціях і т.д.). По суті, є різновидом конгресного туризму;
 • експедиційний науковий туризм. Він являє собою роботу, здійснювану в рамках наукових експедицій. Це можуть бути археологічні розкопки, спостереження за природними явищами, тваринами і т.д.

Організація наукових турів вимагає серйозної і ретельної підготовки, а також обов’язкова наявність досвіду і відповідних знань.

Інтенсив-тури – розважальні поїздки, якими власники холдингів заохочують своїх кращих співробітників. Такі подорожі не мають нічого спільного з діловим туризмом. Зазвичай такі тури організовуються для великої кількості людей. Головна відмінність таких поїздок від інших видів подорожей – насичена культурна програма.

Специфічні риси ділового бізнес-туризму:

 • відсутність прямої залежності від сезону;
 • висока вартість поїздок;
 • обов’язкова наявність великої кількості культурних заходів;
 • бізнес-тур підбирається суто індивідуально.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь