Ви зараз переглядаєте НАЙБІЛЬШІ АЕРОПОРТИ СВІТУ: ТОП-10
 • Категорія запису:Най-най

Населення світу зростає з кожним днем, як і потреби людей.
Потреба в перевезенні людей і товарів також зростає. В результаті аеропорти розширюються швидкими темпами. Але коли розмова доходить про найбільші аеропорти світу, лише деякі можуть претендувати на це звання.

Те ж саме стосується найбільш завантаженого у світі аеропорту. Пасажирські перевезення у внутрішніх і міжнародних аеропортах світу допомагають оптимізувати пасажиропотік.

Сьогодні поговоримо про найбільші аеропорти світу. Підготували для вас ТОП-10 найграндіозніших територій.

Найбільші аеропорти світу

Коли ви вибираєте найбільший і найзавантаженіший аеропорт у світі, слід брати до уваги не тільки загальну площу, а й кількість пасажирів, що проходить через нього кожен день.

Міжнародна рада аеропортів щорічно вибирає найбільші аеропорти світу. Вони зазвичай розраховують пасажиропотік за кількістю людей, які прибувають і відправляються прямим транзитом. Давайте подивимося на найбільш завантажені й найбільші аеропорти світу.

Міжнародний аеропорт Руассі — Шарль де Голль 

 • Площа – 32,38 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) – 72,229,723 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Читайте також: НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ СВІТУ ЗА ПЛОЩЕЮ – ТОП-10 ГІГАНТІВ

Аеропорт Шарль де Голль  (Aeroport de Paris-Charles-de-Gaulle) – аеропорт Парижа, розташований в 25 км на північний схід від міста в регіоні Іль-де-Франс, найбільший аеропорт Франції. Названий на честь першого президента П’ятої Республіки, військового й політичного діяча Франції Шарля де Голля.

Аеропорт щодня обслуговує близько 150 тисяч пасажирів з більш ніж 300 куточків світу.

В аеропорту 3 основних термінали, а всього їх 8:

 • Термінал 1. Приймає літаки будь-яких авіакомпаній, крім французьких авіаліній.
 • Термінал 2 (2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F). Приймає повітряні судна з Росії.
 • Термінал 3. Сюди прилітають чартерні авіарейси, а також літаки бюджетних компаній.

Аеропорт постійно вдосконалюється й захоплює красою гостей Франції та її жителів. Тут відмінно поєднується паризька класика з сучасними нововведеннями та технологіями.

Орієнтуватися в аеропорту просто, всюди є вказівники. У зоні прильоту в розпорядженні пасажирів: м’які дивани та крісла, станції для зарядки телефону або ноута, туалети, автомати з їжею та напоями.

Суварнабхумі або Суваннапум

 • Площа – 32,4 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) –  63 378 923 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Читайте також: НАЙВІДОМІШІ В’ЯЗНИЦІ СВІТУ: ТОП-5 МІСЦЬ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ

Суварнабхумі – найбільший аеропорт Таїланду. Він має 2 злітно-посадкові смуги довжиною 4000 і 3700 метрів, які дозволяють йому приймати навіть такі гігантські аеробуси як A-380.

Назву аеропорту “Suvarnabhumi” дав король Пуміпон Адульядет, в перекладі Суварнабхумі означає “Золота земля”.

Аеропорт почав працювати в кінці 2006 року, і на сьогоднішній день є одним з найбільших авіавузлів у всій Південно-Східній Азії. Контрольна вежа управління польотами є найвищою з наявних на землі – 132,2 метра.

Аеропорт хоч і великий, але цілком легкий для навігації. Особливу увагу варто приділити його архітектурі. Навіть професійне фото аеропорту не зможе продемонструвати всієї величі цієї споруди. Тут можна побачити нескінченне число ліфтів, ескалаторів, дверей і естакад.

Міжнародний аеропорт Каїр

 • Площа – 37 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) –  12 577 524 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Міжнародний аеропорт Каїра – найбільший аеропорт в Єгипті, який кожен день обслуговує понад 100 рейсів з Європи, Близького Сходу, Африки та Америки. Аеропорт є головним хабом для авіакомпаній EgyptAir і Nile Air.

Аеропорт складається з 3 терміналів. У всіх терміналах є стійки реєстрації, зали прильоту, зали очікування, пункти харчування.

 • Термінал 1. Перший термінал, зведений в аеропорту Єгипту. Часто його називають «Старим аеропортом». Цей термінал то закривають на ремонт, то сюди переносять рейси деяких авіакомпаній.
 • Термінал 2. Досить сучасний термінал, який має неофіційну назву «Новий аеропорт».
 • Термінал 3. Другий сучасний термінал, який з’єднаний з терміналом 2 автоматичним поїздом. Відстань між терміналами 2 і 3 невелика. Мінус Терміналу 3 – це відсутність поруч зупинки громадського транспорту. Зупинки міських автобусів знаходяться недалеко від Терміналу 1.

В аеропорту встановлено безліч інформаційних табличок і покажчиків, написи на яких нанесені арабською та англійською мовами. Тільки не забувайте, що ви в Африці: часто таблички встановлені не в очевидних місцях, періодично незрозуміло куди йти, та й людей суєтних, які не бажають чекати в чергах, дуже багато. Загалом, аеропорт залишає не найприємніше враження.

Міжнародний аеропорт Пудун

 • Площа – 40 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) – 66 002 414 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Міжнародний аеропорт Пудун – це абсолютно новий аеропорт сучасного типу, який розташований в місцевості Пудун у Шанхаї.

Його експлуатантом є Shanghai Airport Authority. Це велика повітряна гавань, яка надає цивільні рейси як усередині країни, так і за кордоном. Вона має статус міжнародної та обслуговує за рік понад 60 мільйонів пасажирів, працюючи цілодобово. Аероузел був відкритий в 1999 році.

В аеропорту «Пудун» три злітно-посадкові смуги, розташовані паралельно один одній. Всі вони покриті бетоном. Їх довжина становить 4000, 3800, 3400 метрів. Тут можуть приземлятися будь-які типи літаків, включаючи вантажні та великі пасажирські авіалайнери.

У 2002 році тут була введена в експлуатацію лінія поїздів на магнітному підвісі, це був перший досвід впровадження подібного транспорту для пасажирів. Поїзд розвиває швидкість до 430 кілометрів на годину і доставляє пасажирів від аеропорту до станції метро.

Міжнародний аеропорт Вашингтон Даллес

 • Площа – 47,87 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) – 25,892,504 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Міжнародний аеропорт імені Джона Даллеса – один з трьох аеропортів, які обслуговують столицю США – Вашингтон. Він розташований в штаті Вірджинія, приблизно в 40 кілометрах від центру столиці.

Повітряна гавань обслуговує рейси понад тридцять американських і зарубіжних компаній, що виконують польоти в 120 пунктів призначення всередині країни і за її межами. В якості хаба аеропорт використовується авіакомпаніями United Airlines, JetBlue Airways, American Airlines.

А завдяки лоукостеру Southwest Airlines, що виконує звідси щодня кілька сотень рейсів, Даллес став найбільшим лоукост-хабом країни. Пропускна спроможність аеропорту складає 25 млн пасажирів на рік, щодня він обслуговує понад 60 тисяч осіб.

Аеропорт має розвинену аеродромну інфраструктуру, яка дозволяє експлуатувати всі типи сучасних повітряних суден без обмежень. Наявність чотирьох злітно-посадкових смуг з твердим покриттям протяжністю від 2900 до 3500 метрів забезпечує практично безперервний цикл злетів і посадок.

Пасажирські термінали оснащені 16 телескопічними трапами, через які здійснюється посадка на борт повітряних суден.

У будівлі аеропорту розташовуються не тільки три пасажирські термінали, а й офіси міжнародних компаній. На території головного й двох додаткових терміналів знаходяться: зали очікування, кімнати відпочинку, кафетерії й ресторани, оглядові майданчики, магазини дьюті-фрі та сувенірні лавки, газетні кіоски, каси броні й продажу квитків, довідкова служба.

Міжнародний аеропорт Орландо

 • Площа – 53,83 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) – 47 696 627 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Міжнародний аеропорт Орландо є найбільшим аеропортом штату Флорида, оснащений сучасними системами обслуговування пасажирів, а також має два зали підвищеної комфортності.

Міжнародний аеропорт Орландо є одним з основних аеропортів Сполучених штатів Америки і розташований в десяти кілометрах від центру міста Орландо.

Чотири пасажирські термінали аеропорту пов’язані наземною монорельсовою дорогою «Ейрсайд» чотирма виходами на посадку. П’ятий термінал був в запланований для прийняття тільки міжнародного трафіку, але його будівництво було відкладено відразу після 11 вересня 2001 року. Однак, ці плани будуть як і раніше розглядатися адміністрацією аеропорту, як тільки пасажирські перевезення почнуть перевершувати поточні можливості терміналу.

Дістатися до міста з аеропорту Орландо можна на громадських автобусах. Час в дорозі до центру міста становить 40 хвилин.

Сервіси міжнародного аеропорту Орландо:

 • Безкоштовний Wi-Fi доступний на всій території аеропорту Орландо.
 • По всій будівлі аеровокзалу встановлені банкомати.
 • У контрольованій зоні основного терміналу (виходи 1-59) розташована каплиця.
 • Пункти обміну валют працюють в східному і західному залах головного терміналу, а також в контрольованій зоні 4 (виходи 70-99).
 • Магазини безмитної торгівлі працюють з 5 ранку до останнього вильоту.
 • Зарядні станції для електронних пристроїв розташовані в контрольованій зоні.

Міжнародний аеропорт Даллас / Форт-Верт

 • Площа – 69,63 км².
 • Річний пасажиропотік (2017) – 67 092 194 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Даллас-Форт-Верт розміщується між Форт-Верт і Далласом. Аеродром гордо носить статус міжнародного аеропорту та вважається одним з найбільш завантажених у штаті Техас.

На сьогодні на території розташовано 5 терміналів, але в недалекому майбутньому планується розширення до 13 терміналів:

 • У терміналі А обслуговуються міжнародні рейси. Саме з цього терміналу ведеться співпраця з провідною авіакомпанією усього світу American Airlines.
 • У терміналі В робота ведеться виключно з міжнародними перельотами.
 • У терміналі С контролюються лише польоти в межах країни.
 • У терміналі D також робота йде з міжнародними авіакомпаніями.
 • У терміналі Е польоти відбуваються в будь-які точки всього світу.

Щоб дістатися з одного терміналу в інший надається безкоштовний автобус і поїзд, який, в свою чергу, швидко і комфортабельно доставляє туристів в потрібне відділення аеропорту. Тривалі перельоти дуже вимотують і для того, щоб відпочити від них або ж, навпаки, в комфортних умовах дочекатися рейс туристи можуть розміститися в різних готелях, які розташовані неподалік Даллас-Форт-Верт.

Безкоштовний Wi-Fi доступний у всіх терміналах аеропорту Форт-Верт, підключатися потрібно до мережі attwifi.

Банкомати встановлені в контрольованих зонах всіх терміналів, а також в зоні прильоту міжнародних рейсів і в зоні отримання багажу терміналів D і E.

Міжнародний аеропорт Денвера

 • Площа – 137,29 км².
 • Річний пасажиропотік (2017) – 61 379 396 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Міжнародний аеропорт Денвера (Denver International Airport) – один з найбільших міжнародних аеропортів в США, розташований в 40 кілометрах на північний схід від центру Денвера.

Аеропорт був введений в дію в лютому 1995 року, і його вартість склала 4,8 млрд. Аеропорт обладнаний автоматизованою комп’ютеризованою системою управління багажем. В аеропорту забезпечений вільний доступ до Wi-Fi, зона покриття якого поширюється на більшу частину території аеровокзального комплексу.

Аеропорт з’єднаний з двома автомагістралями Interstate 70 і E-470. Денверський аеропорт будувався з можливістю подальшого вільного розширення. Злітні смуги розташовані у вигляді вертушки, завихрення знаходяться навколо пасажирських терміналів і спрямовані на всі сторони світу, що дозволяє істотно знизити утворення черг з літаків перед зльотом.

Денверський Міжнародний аеропорт є місцем базування для авіакомпаній Frontier Airlines і другим хабом (центром базування) для United Airlines.

Міжнародний аеропорт Король Халід

 • Площа – 375 км².
 • Річний пасажиропотік (2018) – 26 000 000 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Аеропорт Король Халід розташований в 36 кілометрах від міста Ер-Ріяд в Саудівській Аравії. Це велика повітряна гавань, яка має престижний статус міжнародної та надає цивільні рейси із найрізноманітніших напрямів країни.

Аеропорт Кінг Халід обслуговує як внутрішні, так і міжнародні рейси. Реєстрація пасажирів та оформлення багажу для літаків внутрішніх ліній, як правило, починається за 2 години і завершується за 40 хвилин до вильоту. У пасажирів міжнародних ліній реєстрація відкривається за 2 години 30 хвилин і завершується за 40 хвилин до вильоту.

Повітряна гавань носить ім’я короля Халіда ібн Абдель Азіз Альсауд, який керував Саудівською Аравією в період з 1975 по 1982 рік. У ті часи цей аеропорт був найбільшим у країні. Урочисте відкриття аеровузла відбулося в 1983 році.

Аеропорт розроблявся з урахуванням того, що він в будь-який момент може стати місцем для аварійної посадки американського космічного корабля Спейс Шаттл. Правда за роки його експлуатації подібних випадків не було.

Тут дві злітно-посадочні смуги, покриті асфальтом. Вони мають однакову довжину – 4 205 метрів. Тут можуть з легкістю здійснювати посадку найбільші з існуючих авіалайнерів. Аеропорт як і раніше готовий гостинно прийняти і космічні кораблі.

З аеропорту Король Халід в будь-який момент можна замовити приватний літак. Досить звернутися в центр ділової авіації AVIAV TM (Cofrance SARL) і повідомити потрібний маршрут. Персональний бізнес-джет доставить пасажирів прямим рейсом в будь-яку точку світу!

Міжнародний аеропорт Король Фахд

 • Площа – 776 км².
 • Річний пасажиропотік (2016) – 9 690 000 чол.
Найбільші аеропорти світу
Найбільші аеропорти світу

Проект аеропорту був підготовлений японськими архітекторами з компанії «Yamasaki and Associates» в 1976 р. Комерційна експлуатація аеропорту почалася в 1999 р. Вважається, що це найбільший у світі аеропорт, розташований в пустелі. Розкішний королівський термінал майже не використовується, та й сам аеропорт виглядає приголомшливо тихим.

Аеропорт Король Фахд розташованій в 24 кілометрах від міста Даммам в Саудівській Аравії. Це велика повітряна гавань, яка має Почесний статус міжнародної, аеропорт надає цівільні рейси як усередіні країни, так і за кордон.

Тут дві злітно-посадочні смуги, покриті асфальтом. Смуги мають однакову довжину – 4 000 метрів. В аеропорту можуть приземлятися всі моделі повітряних суден, включаючи великі вантажні та пасажирські авіалайнері.

До аеропорту незручно добиратися. Саме тому багато пасажирів вважають за краще стартувати з повітряної гавані Бахрейн, де транспортна доступність значно краще. Проте пасажиропотік аеровузла Король Фахд постійно збільшується, і планується його реконструкція, в тому числі будівництво нових трас.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь