У наш час Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско, США називають справжнім символом міста. Велика кількість мандрівників спеціально приїжджають сюди, щоб побачити лише прекрасний вид, який відкривається на цю чудову пам’ятку.
Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско побудований у вигляді висячого мосту, він проходить через однойменну протоку, а також з’єднує Сан-Франциско з півднем округу Марін. Відкриття цього знаменитого моста відбулося в 1937 році, при цьому до 1964 року Міст Золоті Ворота був найбільшим у світі висячим мостом.
Його характеристики: довжина – 27З7 метрів, висота над водою – 227 метрів, а вага – колосальні 894.5ОО тонн.
Читайте також: ВІДОМІ МОСТИ ТА ВІАДУКИ СВІТУ: ВРАЖАЮЧИЙ ТОП-7
Далі Ви дізнаєтеся про 10 найцікавіших фактів, які допоможуть вам більше дізнатися про Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско.
Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско
Спочатку між Маріном і Сан-Франциско існувало поромне сполучення, відкрите ще в 1820-му році. У 1867 році з’явилася спеціальна Поромна компанія «Золоті ворота», яка перед Великою Депресією була найбільшою фірмою по числу поромних перевезень. Переправа займала 20 хвилин і коштувала 1 долар за провозку машини. Зважаючи на це багато хто хотів побудувати міст через протоку. Однак рвучкі вітри, часті тумани й сильна течія були фактором, який заважав реалізації проекту.
Але проект був розроблений. міст Золоті Ворота почали будувати 5 січня 1933 року.
Проектували міст Золоті Ворота в Сан-Франциско Джозеф Страусс і Ірвінг Морроу. Проект був запропонований Страуссом ще в 1921 році. А роботи виконали Чарльз Антон Елліс і Лев Моїсеєв (проектувальник Манхеттенського мосту). Але через погані відносини з Страуссом їх імена не вказані на табличці будівельників на південній вежі.
Страусс проігнорував побоювання щодо низької огорожі на пішохідних переходах моста, і, на жаль, міст став популярним місцем для самогубств. Понад 1300 осіб з тих пір стрибнули з мосту – лише деякі з них вижили. За великим рахунком, міст Золоті Ворота в Сан-Франциско є найпопулярнішим у світі місцем для самогубства.
Щорічно патрулі знімають з моста 70 потенційних самогубців. Найчастіше люди вибирали для самогубства Міст Золоті Ворота в 1995 році, коли було скоєно 45 успішних спроб – більше, ніж за 3 будь-яких інших роки. Іноді будову навіть називають «мостом самогубців».
Бувають, однак, і випадки, коли після стрибка люди залишаються живими. Так, в 1985 році один рестлер зумів навіть сам дістатися до берега. За 6 років до нього інший хлопець також дістався до берега і навіть сам приїхав у лікарню. Відомий випадок, коли людина поверталася на міст. Це сталося в 1988 році, коли дівчина з містечка Підмонт вижила після 1 стрибка, але після виписки з клініки повторила свій стрибок, що завершився смертю.
При будівництві моста загинуло відносно небагато людей. Необхідно відзначити жахливу обставина – за статистикою проектів будівництва доріг і цивільних споруд на 1 витрачений мільйон доларів США припадає смерть одного робітника.
Міст «Золоті Ворота» обійшовся в 35 млн. дол. США. В ході будівництва загинуло 11 осіб. Набагато менше, ніж в процесі багатьох аналогічних проектів (навіть при будівництві невеликого моста Вестгейт «Westgate Bridge» в Мельбурні загинуло 35 робітників). Дев’ятнадцять робітників впали з мосту, але приземлилися в межах безпеки. Ці люди відомі, як члени клубу «На півдорозі в пекло».
Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско популярний з кількох причин. По-перше, його яскраво-червоний колір робить його особливим. По-друге, він зображений на емблемі баскетбольного клубу НБА Голден Стейт Ворріорс і компанії Cisco Systems. Ну і по-третє, мальовничий краєвид околиці «Золотих воріт» промайнув у багатьох фільмах, зокрема – «Люди Ікс: Остання битва» і «Вид на вбивство »- однієї з частин бондіани.
Деякі відвідувачі дивуються, чому міст не золотий, чому не зроблений зі справжнього золота (або, принаймні, позолочений). Інші, наприклад, думають, що він червоний. Але колір насправді називається «міжнародний помаранчевий» – варіація на тему квітів, використовуваних в даний час для комбінезонів астронавтів. Сталеві частини моста пофарбовані в помаранчево-червоний колір, який був швидко визнаний вкрай вигідним на тлі пейзажу.
Вечірка на честь 50-річчя мосту виявилася найбільшою загрозою для моста. Багато хто не вірив у можливість протягнути міст через широку затоку, особливо з урахуванням припливів, вітру, корозії, туману й загрози землетрусів. Однак, за свою 75-річну історію з найбільшою загрозою він зіткнувся у свій 50-й день народження, коли його перейшли 300 000 пішоходів (набагато більше, ніж очікувалося). Міст вистояв. На думку інженерів, це пов’язано з тим, що його посилили в минулому році.
Це не найдовший підвісний міст у світі. Найбільшим він був з 1937 по 1964 роки. Отмар Херманн Амманн у 1964 рокі побудував у Нью-Йорку Висячий міст Верразано-Нерроуз (Verrazano Narrows Suspension Bridge) довжиною понад 1298 метрів. Міст Золоті Ворота в даний час по довжині дев’ятий у світі.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас