Ви зараз переглядаєте ДИВОВИЖНІ МІСТА НА СКЕЛЯХ: ПОЄДНАННЯ АРХІТЕКТУРИ Й ПРИРОДИ
  • Категорія запису:Най-най

Є деякі дивовижні подвиги архітектури в нашому світі, які являють собою не просто красиво побудований будинок, а щось набагато більше. Йтиметься про об’єднання архітектури та природи, які разом створюють дивовижні пам’ятки архітектури.

Міста на скелях: топ 5

Пропонуємо огляд приголомшливих прикладів споруд і конструкцій, розташованих на високих схилах і скелях, і серед них є цілі міста, побудовані на кручах.


Боніфачьо, Франція

У найпівденнішій точці Корсики, на красивому півострові знаходиться, мабуть, найбільш шикарне й колоритне місто Корсики – Боніфачьо, з набережної якого можна побачити острів Сардинія.
Узбережжя в районі міста являє собою вертикальні й обривисті скелі з білого, як крейда, каменю. Міський порт розташований в глибині затоки Боніфачьо, яка нагадує фіорд (вузьку ущелину) і відділений від океану мисом довжиною 1,5 кілометра й шириною 200 метрів.

Читайте також: НАЙГАРНІШІ МІСЦЯ ПЛАНЕТИ, ЯКІ НЕ ЗАПОЛОНИЛИ ТУРИСТИ

міста на скелях
Міста на скелях. Боніфачьо, Франція

Місто складається з двох частин – старого й нового міста. Старе місто розташоване на місці цитаделі, на високому мисі з видом на Середземне море. Цитадель почали тут будувати ще в IX столітті. Вона кілька разів перебудовувалася й ремонтувалася, поки не стала штабом французького Іноземного легіону. Сьогодні це музей.

Історично більшість жителів проживало саме в цій старій і високій частині міста, під захистом цитаделі. Набагато пізніше, коли була побудована гавань, а Боніфачьо став інтенсивно розвиватися, жителі заселили долину й вузьку берегову лінію, яка упирається прямо в скелі.

Читайте також: НАЙВИЩІ ГОТЕЛІ СВІТУ: 5 ГРАНДІОЗНИХ БУДІВЕЛЬ

Міста на скелях
Міста на скелях. Боніфачьо, Франція

Міський пейзаж – це будівлі та укріплення, збудовані на вершинах неприступних скель уздовж берега на 70-метровому підвищенні. Тривала робота океану підмила нижні частини скель так, що утворився свого роду скельний навіс над водою.

У центрі Боніфачьо знаходиться найбільша і найбагатша церква Св. Марії (Sainte-Marie-Majeure) і більш скромна церква в готичному стилі з шестигранною дзвіницею Св. Домініка (Saint-Dominique). В околицях Боніфачьо є місця, де виявлені стоянки древньої людини: це печери біля села Капелло на північ від міста й печери близько Фігаро.

Читайте також: НАЙВІДОМІШІ В’ЯЗНИЦІ СВІТУ: ТОП-5 МІСЦЬ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ

Міста на скелях
Міста на скелях. Боніфачьо, Франція

Береги навколо Боніфачо не зручні для купання, тому більшість туристів відправляються до пляжів затоки Санта-Мандзій (Сант-Аманца) і бухти Рондінара (9 км на північ від міста), а також до маленьких бухт Пьянтерелла, Спероне, Каталонга (3-7 км на схід від Боніфачо).


Санторині, Греція

Санторіні – так називається група грецьких островів в Егейському морі. Часто так називають найбільший острів Тіра, або Фіра. З його ім’ям пов’язана велика кількість сказань, і головне з них – легенда про загублену Атлантиду, яка пішла під воду в результаті виверження вулкана.

Міста на скелях
Міста на скелях. Санторині, Греція

Місцеві жителі стверджують, що під темними водами Санторіні криється величезна спокійна сила. Але не всі можуть відчути й прийняти її. Кому це вдається, повертаються на острів знову і знову. Втім, це ще одна з легенд, що оточують перлину Греції.

Група островів Санторіні утворилася в результаті сильного виверження вулкану Санторін приблизно 3500 років тому. До катастрофи на цьому місці знаходився острів круглої форми, імовірно називався Стронга. У центрі була вулканічна гора Санторін висотою близько 1,5 кілометри над рівнем моря.

Міста на скелях
Міста на скелях. Санторині, Греція

Після вибуху кратер вулкана провалився, і на місці гори утворилася величезна западина, заповнивши морем (площа морської поверхні – близько 52 кв.км і глибина 300-400 метрів), а залишки острова Стронг, звідси не пішли під воду, набули форму півмісяця й утворили групу островів Санторіні.


Рокамадур, Франція

Невелике поселення Рокамадур досить давнє, і ще з часів середньовіччя воно є досить важливим місцем для численних паломників з усіх кінців світу. Тут безліч дійсно цікавих історичних пам’яток, які можуть розповісти багато про релігію та європейську культуру.

Рокамадур, Франція
Міста на скелях. Рокамадур, Франція

Перш за все, Рокамадур дивовижний тим, що розташований на скелях. Численних мандрівників сюди приваблюють не тільки старовинні пам’ятки, а й фантастичні пейзажі, які відкриваються з поселення. Варто сказати, що сам Рокамадур виглядає гармонійно й велично, що робить його однією з найбільш незвичайних і цікавих сіл Франції.

Це селище популярне ще й тому, що тут знаходиться церква під назвою Нотр-Дам. Саме в ній зберігається головна «реліквія» поселення – Чорна Мадонна, створена з дерева. За легендою, її творцем є сам Святий Аматор.

Міста на скелях.
Міста на скелях. Рокамадур, Франція

Ріомаджоре, Італія

Ріомаджоре – так називають крихітне італійське місто, що виростає кубиками різнокольорових будиночків прямо зі скелі над морем. Це унікальне місце варто побачити своїми очима.

Уздовж берегів найчистішого Лігурійського моря від кордону з Францією простяглася смужка суші, що називається італійською рив’єрою. Це Лігурія. Вона складається з чотирьох провінцій. На узбережжі Генуезької затоки й розташований національний парк Чинкве-Терре, занесений в 1999 році в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Буйна південна рослинність, кам’янисті пляжі, стрімкі скелі, рукотворні тераси, старовинні споруди й укріплення, що захищали в давнину жителів від нападу піратів, приваблюють туристів з усього світу.

Міста на скелях.
Міста на скелях. Ріомаджоре, Італія

На території заповідника знаходяться п’ять невеликих поселень: Монтероссо, Вернацца, Корнілов, Манарола і Ріомаджоре – перше містечко парку з боку провінції Спеція. Тут постійно проживають менш як дві тисячі жителів.

Ріомаджоре ділиться на три частини: старий центр (найбільш віддалена від моря частина міста), вокзал (вихід в місто, з якого проходить через прорубані в скелі тунель) і рибальський квартал. Тут вузькі вулиці йдуть не вправо і вліво, а вгору і вниз. Якщо ви вирішите приїхати сюди на автомобілі, то він буде чекати вас на платній парковці біля в’їзду, адже рух автотранспорту на території міста абсолютно заборонено.

Міста на скелях
Міста на скелях. Ріомаджоре, Італія

Тут найзручніший спосіб перейти на іншу вулицю – пірнути в коридор, прорубаний в скелі. Тут не знайдеш двох сусідніх будинків, пофарбованих в однаковий колір.

Згідно з місцевою легендою перші поселенці з’явилися на місці сучасної Лігурії в VII столітті. Це були переселенці з Греції, які втекли від утисків з боку турецьких завойовників. На схилах зеленого пагорба Черікко виникло село Монтенеро, що є в даний час передмістям Ріомаджоре.

Міста на скелях
Міста на скелях. Ріомаджоре, Італія

Поступово мешканці піднімалися по скелях все вище, щоб отримати вільний вихід до моря, і зараз містечко розташоване безпосередньо над бухтою. А назву своє поселення отримало через їм’я річки Маджоре, яка ділила село надвоє. Зараз раніше повноводна ріка перетворилася в струмок, що тече під головною вулицею.


Ронда, Іспанія

На захід від іспанського міста Малага, на висоті 750 метрів над рівнем моря розташувалося мальовниче стародавнє місто Ронда. Свою популярність серед туристів і любителів красивих пейзажів місто отримало завдяки своєму незвичайному розташуванню – знаходиться воно на двох гірських плато й розділене скелястою ущелиною Ель-Тахо, глибина якої складає 100 метрів. На дні ущелини протікає річка Гуадалевін, з’єднує дві частини розділеного міста масивний міст Пуенте-Нуево.

Міста на скелях
Міста на скелях. Ронда, Іспанія

Місто Ронда було засноване в IV столітті до н.е. древніми кельтами та є одним з найстаріших в Європі. Спочатку це було невелике селище, яке привертало увагу різних завойовників і постійно переходив з рук в руки. Згодом тут збудували укріплену військову фортецю, а в період правління Юлія Цезаря селище Ронда отримало статус міста.

Сучасне місто Ронда має населення чисельністю близько 37 тисяч чоловік і ділиться на побудоване у XIII столітті Старе місто і Нове місто, яке було побудоване у XVIII столітті. Найбільше добре збережених історичних пам’яток можна побачити в Старому місті.

Міста на скелях
Міста на скелях. Ронда, Іспанія

Невелике іспанське містечко Ронда постійно привертає увагу туристів з усього світу. Цікаві пам’ятки старовини й чудові краєвиди іспанської природи були оспівані в творах письменників Ернеста Хемінгуейя і Орсона Уеллса, які відвідували Ронду.


На Землі є безліч дивовижних і незвичайних місць, відвідування яких залишає враження на довгий час, а то й на все життя. Якісь із цих місць – природні пам’ятки і чудеса, а якісь створені руками людини. А міста на скелях з нашої підбірки є дивовижним поєднанням архітектури і природи, при погляді на які навіть не віриться, що хтось дійсно здатний там жити.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь