Ви зараз переглядаєте НАЙДОВША РІЧКА СВІТУ: АМАЗОНКА – ПЕРЛИНА ПРИРОДИ

Пригадайте дитинство, коли ви перекидали камінці у річку та спостерігали, як вони пливли далеко-далеко. Річки завжди зачаровували нас своєю красою та могутністю, але чи знаєте ви, яка річка є найбільшою та найдовшою у світі?

Найдовша річка світу – це Амазонка. Її потужні води протікають через Південну Америку, перетинаючи 7 країн і пролягаючи на дивовижну відстань близько 6 400 кілометрів. Це як подорожувати від півночі Норвегії до півдня Єгипту!

Амазонка розпочинає свій шлях у височинах Анд, у перуанських Андських горах, де декілька джерел об’єднуються, утворюючи маленький струмочок. Потім вона поступово збільшує свої габарити, приймаючи воду від багатьох приток і стаючи справжнім гігантом серед річок.

Читайте також: НАЙГЛИБША РІЧКА СВІТУ – РІЧКА КОНГО В АФРИЦІ

Амазонка - найдовша річка світу

Річка продовжує свій шлях, накопичуючи воду від тисячі притоків. Серед них є річки, такі як Марапана, Негро, Тапажос, а також розлогі річкові системи, які підсилюють її величезний потік. Цей річковий басейн настільки великий, що займає площу більшу, ніж уся Європа!

Амазонка – найдовша річка світу

Амазонка славиться не тількі своєю довжиною, але й природним багатством. Вона протікає через найбільший тропічний дощовий ліс на планеті, який називають Амазонським лісом. Цей ліс є домом для мільйонів видів рослин і тварин, з яких багато є унікальними і незвичайними. Тут ви зможете зустріти кольорових папуг, екзотичних метеликів, різнобарвних риб, а також рідкісні види ссавців, такі як дрозди амазонські та капібари.

Амазонський ліс є також важливим джерелом кисню для всього світу. Завдяки своїм рослинам він виробляє близько 20% кисню нашої планети. Це означає, що Амазонка має величезний вплив на клімат Землі, регулюючи його та забезпечуючи нас свіжим повітрям.

Читайте також: РІЧКА КАНЬЙО КРИСТАЛЕС – КРИШТАЛЕВА РІЧКА-ВЕСЕЛКА

Амазонка - найдовша річка світу

Амазонка є могутньою річкою з величезними водними ресурсами. Вона забезпечує воду для місцевих спільнот, тварин та рослин, а також служить джерелом прісної води для великої кількості людей у межах басейну. Це надзвичайно важливо для забезпечення життя та зростання населення.

Окрім своєї природної краси, Амазонка є також важливим транспортним шляхом для місцевих жителів. Багато міст і селищ розташовані вздовж річки, і вона слугує основним засобом пересування і доставки товарів для цих людей. А ви знали, що у деяких регіонах Амазонка єдиний спосіб дістатися до сусіднього міста?

Що загрожує Амазонці?

На жаль, Амазонка та її екосистема стикаються з численними загрозами, які впливають на їхню природну різноманітність і стійкість. Ось деякі з найбільш серйозних загроз:

 • Лісорубство та вирубка дерев: Амазонський дощовий ліс страждає від незаконної вирубки для отримання деревини, великих пастбищ для худоби та відкриття нових сільськогосподарських земель. Це призводить до втрати цінних екосистем, знищення життєвого простору для багатьох видів рослин і тварин, а також збільшення викидів вуглецю в атмосферу.
 • Забруднення води: Промислові відходи, використання пестицидів та відходи сільського господарства потрапляють у річку через притоки. Це може призвести до забруднення води та отруєння риби та інших водних організмів.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БРАЗИЛІЮ – КРАЇНУ КАРНАВАЛУ ТА ФУТБОЛУ

Амазонка - найдовша річка світу
 • Зміна клімату: Глобальне потепління впливає на Амазонку, змінюючи кліматичні умови та режими дощів. Це може мати негативний вплив на рослини, тварин та місцеві спільноти, які залежать від стабільності екосистеми.
 • Втрата біорізноманіття: Втрата природного середовища і зміна умов життя загрожують багатьом видам, які проживають у Амазонці. Види рослин і тварин можуть вимирати через втрату свого життєвого простору та втрату доступу до їжі.
 • Незаконна торгівля тваринами: Амазонка стикається з проблемою незаконної торгівлі рідкісними видами тварин, такими як папуги, мавпи та ягуари. Цей незаконний обіг тварин призводить до зменшення чисельності деяких видів і погрожує їх виживанню.
 • Гідроелектростанції та інфраструктурні проекти: Будівництво гідроелектростанцій та інші інфраструктурні проекти в районі Амазонки можуть мати негативний вплив на річку та її прилеглі території. Зміна режимів води, втрата природного середовища та руйнування житлових умов для тварин можуть мати серйозні наслідки для екосистеми.
Амазонка - найдовша річка світу
 • Пожежі: Амазонський дощовий ліс піддається пожежам, які можуть бути спричинені як природними факторами (наприклад, блискавкою), так і людською діяльністю. Пожежі спричиняють значну втрату рослинного покриву, вивільнення вуглецю та загрозу для тваринних видів.

Ці загрози створюють серйозні виклики для Амазонки та її незамінної ролі у збереженні біорізноманіття та регулюванні клімату. Охорона та стале управління Амазонкою є критичними для збереження цієї унікальної екосистеми та її благополуччя для нас і майбутніх поколінь.

Цікаві факти про Амазонку

І в заключення кілька цікавих фактів про Амазонку:

 • Амазонка – найбільша річка у світі за водним об’ємом. Її річковий басейн має площу близько 7,05 мільйонів квадратних кілометрів.
 • Ця річка має декілька головних притоків, серед яких річки Марапана, Негро, Тапажос та Укайалі. Вони сприяють зростанню її потоку та надають їй вражаючої ширини та потужності.
 • Амазонський дощовий ліс, через який протікає річка, є найбільшим тропічним дощовим лісом на Землі. Він вважається домом для більше ніж 400 мільйонів індивідуальних рослинних та тваринних видів.
Амазонка - найдовша річка світу
 • Амазонський ліс виробляє близько 20% світового кисню. Він допомагає регулювати клімат, поглинає вуглекислий газ та впливає на глобальні погодні системи.
 • У Амазонці проживають різні племена зі своєю унікальною культурою та способом життя. Вони залежать від річки для проживання, харчування та транспорту.
 • У Амазонці мешкає також безліч видів великих риб, включаючи арауану, піранью та дораду. Вони є важливим джерелом харчування для місцевих спільнот.
 • Річка Амазонка притягує багато туристів, які бажають побачити її величність і дослідити її багатство природи. Круїзи, екскурсії на каяках та водні прогулянки по Амазонці є популярними туристичними варіантами.

Амазонка – це не просто річка. Вона є символом природної величі, різноманіття та натхнення. Її найбільша довжина свідчить про величезний потенціал відкриття та дослідження природних та культурних скарбів, які приховані вздовж її берегів. Це допомогає нам відчути зв’язок з природою, пізнати різноманіття життя на нашій планеті та зрозуміти, як ми можемо зберегти цей дивовижний ресурс для майбутніх поколінь.

Тож, наступного разу, коли ви станете біля річки або засмагатимете на її березі, подумайте про Амазонку – найдовшу річку у світі. Вона не лише розлягається через країни та континенти, але також надихає нас своєю красою, могутністю та природною розмаїтістю. Бережіть і поважайте Амазонку, як символ нашого неймовірного світу природи.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь